Діяльність лабораторії

Лабораторія інноваційних технологій створена на початку 2017-2018 навчального року. Вона оснащена сучасною інтерактивною панеллю «EdPro» із вмонтованим комп’ютером, яка дозволяє вийти в інтернет та переглянути відео або скористатись навчальним симулятором.

Інтерактивні панелі є останнім поколінням обладнання у галузі навчання. Вони прийшли на зміну проекторам та крейдовим дошкам. Це самостійний девайс, у якому налаштована операційна система Microsoft Windows10, що дозволяє використовувати все програмне забезпечення та з’єднуватися з будь-яким обладнанням під управлінням Windows або Android, а набор встановлених додатків, що розроблені спеціально для панелі перетворюють цей пристрій в інтерактивний дисплей, комп’ютер та смартфон. Можливість бездротового підключення із смартфонами та планшетами дозволяє супроводжувати навчальний матеріал інтерактивними тестами, 3D-моделями та відео із Youtube, візуальними ефектами та анімаціями. Велика кількість інтерактивних інструментів дозволяє ефективно проводити навчальні заняття та презентації.

Проведення лекції із застосуванням інтерактивної панелі

Цей комплекс поєднує у собі програму для вчителя, сайт для домашнього навчання учнів, адаптовані додатки для планшета, набір із приблизно 300 географічними картами та понад тисячею 3D-презентацій. Кожен викладач має свій акаунт і може працювати у системі дистанційно, використовувати вже наявний у програмі контент і підручники, чи створювати власний конспект лекції.

Це відрізняється від звичайної презентації тим, що дає змогу збільшувати, виділяти, дублювати окремі фрагменти підручника чи вчительського конспекту, додавати на полях цікаві посилання на 3D відео, матеріали з інтернету чи вправу. Модулі для вправ-тестів тут створені в ігровій формі. Відповідаючи на тест, учень проходить невеличку гру.

В лабораторії проходять заняття з викладачами академії щодо використання в навчальному процесі інтерактивних панелей, розглядається програмне забезпечення, що допомагає студентам та викладачам створювати інтерактивні лекції, семінарські, лабораторні та практичні заняття, зрозуміти, як це впливає на успішність і наскільки самі викладачі готові використовувати технології в роботі.

Демонстрація можливостей інтерактивної панелі

У 2017 році академія придбала разом із панеллю і програмне забезпечення MozaBook. Це продукт угорської фірми, дистриб’ютором якого в Україні є львівська компанія EdPro. MozaBook спеціально розроблений для підготовки та проведення занять, а EdPro адаптовує матеріали програми українською мовою. Існує можливість розробки спеціального програмного забезпечення, призначеного саме для студентів морської академії, що і є в планах на майбутнє.

Робоча зона лабораторії