«Бути сучасним – означає навчання все життя»
В мовах інформаційного суспільства швидко відбуваються трансформації реальності. Модернізація української освітньої галузі, реформування вищої освіти висувають нові стратегічні завдання перед бібліотеками вищих навчальних закладів. Їх вирішення потребує ряду комплексних, системних, організаційних, структурних і технологічних змін згідно із сучасними тенденціями.
Загальне бачення необхідних змін пропонує стратегія розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року» Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України» відповідно до якої, бібліотеки розробляють стратегії власного розвитку. Провідні напрями роботи бібліотеки ХДМА:
- надання інформаційних бібліотечно-бібліографічних послуг
- систематизація, класифікація, індексування навчально-наукової літератури
- організація та ведення довідково бібліографічного апарату, створення ЕБ даних
- координація діяльності бібліотеки зі структурними розділами академії, та надання їм необхідної методичної допомоги
- співпраця с бібліотеками інших відомств, забезпечення користувачам доступу до інформаційних ресурсів як в Україні так і за її межами
- вилучення з фонду документів, що втратили актуальність, наукову, освітню та виробничу цінність та зношених документів.
Складовою частиною внутрішньої системи якості освіти у виші є бібліотека, адже без забезпечення студентів, викладачів, науковців якісними інформаційними ресурсами, неможливо вести мову про якість освіти та науки.
Саме в бібліотеці можна реалізувати своє конституційне право доступу до інформації, отримати нові знання та навички. Бібліотека є базою безперервної освіти та самоосвіти, як визначається у бібліотечному маніфесті для Європи ( https://www.europe4libraries2019.eu).
«Впроваджуючи інновації в життя, ми черпаємо з найкращих ресурсів, щоб гарантувати, що нова цифрова епоха виправдає наші сподівання»
Е.Шмидт, Дж Коен
Останнім часом з розвитком інформаційних технологій основним інформаційним е-ресурсом бібліотеки ХДМА є електронний каталог (ЕК) що забезпечує користувачів бібліографічними даними про документи що зберігаються у фонді надає можливість отримати інформацію про місце зберігання документа, стан його доступності, кількість примірників
Бази даних ЕК бібліотеки почали формування в 2016 році. ЕК є основою інформаційного обслуговування та базовим інформаційним продуктом бібліотеки ХДМА в сучасних умовах.
Репозитарій бібліотеки ХДМА це електронний архів, що накопичує документи наукового, освітнього та методичного призначення створені науково-педагогічними працівниками, співробітниками, аспірантами, докторантами та здобувачами освіт академії, а також надає до них постійний безкоштовний повнотекстовий доступ.
Каталоги бібліотеки – це її обличчя. Зараз вони переживають час незвичайного розвитку. Доступ до ЕК та репозитарію у мережі інтернет, можливість мобільного пошуку інформації в зручний для користувача час, роблять їх одним із найпопулярніших бібліотечно-бібліографічних ресурсів.
Основна бібліотека ХДМА:
Адреса: м. Херсон, пр. Ушакова, 42 (навчальний корпус №6)
Контакти: biblio@ksma.ks.ua
Графік роботи бібліотеки ХДМА:
Пн.- Чт. – з 8.00 до 17.00
П’ятниця – з 8:00 до 16:00
Вихідні – субота та неділя
Останій день місяця – санітарний день
Бібліотека МФК ХДМА:
Адреса: м. Херсон, вул. Небесної Сотні, 25 (екіпаж)
Контакти: 49–92–06 (0552 – код м. Херсон)
Графік роботи бібліотеки МФК ХДМА:
Пн.- пт. – з 8.00 до 19.00
Субота – з 09.00 до 17.15
Вихідний – неділя
Остання п’ятниця місяця – санітарний день
Бібліотека професійно-морського ліцею ХДМА:
Адреса: вул. Богородицька, 122 (ліцей)
Графік роботи бібліотеки МФК ХДМА:
Пн.- пт. – з 8.00 до 17.00
Вихідні – субота та неділя