Інструменти цитування – це програми, що допомагають зберігати інформацію та управляти бібліографічними посиланнями дослідження. Універсальні бібліографічні менеджери Mendeley, EndNote, Zotero підходять для використання як індивідуальними користувачами, так і науковими колективами.
BibMe https://www.bibme.org/ – безкоштовний генератор цитувань, що дозволяє створювати списки за 4 стилями: MLA, APA, Chicago, Turabian.
Citation Machine https://www.citationmachine.net – генератор посилань у стилях APA, MLA, Chicago. Платформа пропонує посібник з правильного цитування.
CiteFast https://www.citefast.com/ – це безкоштовний генератор цитат у стилях APA, MLA та Chicago.
CiteMaker https://www.citemaker.com/ – автоматично генерує цитати в MLA, APA, Harvard та Oxford стилях для вебсайтів.
Citethisforme https://www.citethisforme.com/ – безкоштовний генератор посилань, дозволяє працювати з багатьма стилями.
EndNote https://endnote.com/ – система управління бібліографічною інформацією, що застосовується для управління посиланнями та бібліографією та дозволяє відформатувати їх згідно з численними стандартами цитування. Компанія-розробник – Clarivate Analytics.
Grafiati https://www.grafiati.com/uk/ – бібліографічний онлайн-сервіс. Він відрізняється від доступних аналогів і дозволяє генерувати посилання до списків використаних джерел за різними стилями цитування з повною адаптацією до української мови.
Mendeley https://www.mendeley.com/?interaction_required=true – безкоштовне програмне забезпечення для керування бібліографічною інформацією, яке дозволяє зберігати та переглядати дослідницькі праці у форматі PDF. Mendeley є продуктом компанії Elsevier (Scopus) і використовується як соціальна мережа для вчених.
MyBib https://www.mybib.com/ – безкоштовний генератор посилань в стилях APA, MLA, Chicago, Harvard.
ONAFT4Ref Manager https://4ref.onaft.edu.ua/ – сервіс для автоматизованого оформлення бібліографічних посилань та бібліографічного опису за повним переліком наукових робіт, завдяки зручному інструментарію та адаптивності під будь-які пристрої.
ResearchoMatic https://www.researchomatic.com/ – програма для цитування джерел у всіх основних стилях цитування, включаючи IEEE, MLA, APA, Chicago.
VAK.in.ua http://vak.in.ua/ – безкоштовний портал, присвячений автоматичній процедурі оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та проходження нормоконтролю при написанні публікацій, курсових, дипломних, дисертацій та інших наукових робіт. Оформлення джерел згідно з вимогами ВАК України: http://vak.in.ua/howto.php
Zotero https://www.zotero.org/ – безкоштовна програма з відкритим програмним кодом. Дозволяє користувачеві збирати, упорядковувати та