Слово ректора

Судноплавство та суднобудівництво – це основа розвитку Херсонщини та всього південно-українського регіону. Ці галузі завжди відігравали важливу роль в економічному житті будь якої  держави, тому професія моряка – одна з найшановніших у світі.

  Тільки сильним і мужнім підкорюється морська стихія. Моряки та суднобудівельники своєю працею зміцнюють економічну незалежність  країни, примножують її обороноздатність і силу. Робота моряка пов’язана з величезною відповідальністю за життя та здоров’я пасажирів і членів екіпажу, за збереження і стан вантажів. Нести цей тягар допомагають ґрунтовні знання, високий професіоналізм і здатність стійко переносити важкі умови праці. Всі ці якості притаманні випускникам Херсонської державної морської академії.

  Створена у далекому 1834 році як училище торгового мореплавства, ХДМА після вісьмох реорганізацій має ІІІ-IV  рівень акредитації. Тисячі фахівців, підготовлених за майже двохсотлітню історію, зробили величезний внесок у розвиток вітчизняного та світового судноплавства.

  Ми по праву пишаємося академією, зберігаємо її традиції, щоденною працею примножуємо те, що зробили наші попередники. Сьогодні ХДМА стрімко розвивається, тому що в ній працюють небайдужі люди. Колектив академії успішно впроваджує європейський підхід до підготовки нової генерації інтелектуальної еліти української нації, втілюючи в своїй роботі притаманний людині дух творчості.

  Обираючи ХДМА, ви обираєте потужний та авторитетний науковий і освітній центр зі славною історією, міцними традиціями та вагомими здобутками.

  Ласкаво просимо до Херсонської державної морської академії!

Ректор ХДМА,

доктор педагогічних наук

В.В. Чернявський