Професійний розвиток та навчання співробітників відділу

  • У період з 10 травня по 14 червня 2023 р. провідний фахівець відділу взяла участь у курсі з написання та імплементації грантових проєктів “Grant Writing Course”, розробленим Cormack Consultancy Group у межах програми підтримки українських університетів “Twinning”. У результаті проходження учасники ознайомилися з інструментами фінансування проєктних ідей, базами донорів, дізналися основи написання, пітчингу, бюджетування, менеджменту грантів, побудови консорціумів тощо.
  • 09 лютого 2024 року співробітники відділу міжнародних зв’язків Херсонської державної морської академії долучилися до вебінару «Як працює програма «Цифрова Європа»: від подання заявок до грантових можливостей», організований Міністерством цифрової трансформації України, GIZ Ukraine та консалтингово-дослідницькою компанією CIVITTA. У вересні 2022 року Україна підписала Угоду про участь у Програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021-2027). Проєкт має на меті сприяти впровадженню цифрових рішень у всіх сферах економіки та суспільного життя країни, фокусуючись на таких напрямах: – штучний інтелект, дані та хмарні послуги;- високопродуктивний компʼютинг;- передові цифрові навички;- забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві. У заході взяли участь понад 100 осіб з різних регіонів України. Під час сесії експерти розповіли як працює програма, та про її значення для інтеграції українських інституцій у ЄС, роз’яснили як орієнтуватися в робочому плані програми і як правильно подавати заявки на фінансування, та розповіли про різні гранти, проєкти і джерела фінансування для потенційних ідей.
  • 12-го лютого 2024 року співробітники відділу міжнародних зв’язків Херсонської державної морської академії взяли участь у онлайн майстер класі Rebooting for rankings: optimising Ukraine’s position in the World University Rankings, який організував Cormack Consultancy Group. Представник Times Higher Education (THE) Duncan Ross репрезентував аналіз України в міжнародних рейтингах університетів, висвітлив проблеми та можливості участі в рейтингу українських ЗВО та надав детальний опис процесу збору даних у рейтинг THE.
  • Задля сприяння формуванню молодої науково-технічної еліти України в Національному університеті «Львівська політехніка» 14–15 березня 2024 року відбувся тренінг для вивчення європейського досвіду і визначення основних тенденцій в системах управління якістю щодо розробки, впровадження і сертифікації систем управління якістю освітніх послуг, до якого долучилися працівники ХДМА. Тренінг проводили фахівці Національного університету «Львівська політехніка» та низка працюючих підприємств та установ, зокрема Global Logic, Leoni Wiring Systems, ДП «НДІ «Система».
  • 11 квітня 2024 року фахівці відділу міжнародних зв’язків Херсонської державної морської академії долучилися до семінару Internal Quality Assurance in Higher Education Institutions” («Внутрішня система забезпечення якості освіти у закладах вищої освіти»), організованого Центром оцінювання якості у вищій освіті (SKVC), Литва. Представники Університету прикладних наук в Мюнстері (Німеччина), Антверпенського університету (Бельгія) та Клайпедського університету прикладних наук (Литва) поділилися із учасниками вебінару особливостями внутрішнього забезпечення якості освіти у власних ЗВО.
  • 16го квітня 2024 року начальниця відділу міжнародних зв’язків Альона Юрженко успішно пройшла онлайн-курс “Управління проєктами в публічному секторі” обсягом 0,2 кредити ЄКТС/ 6 академічних годин.