Загальна інформація

Херсонська державна морська академія – це заклад вищої освіти ІV рівня акредитації, який готує фахівців повного спектру плавальних, суднобудівних та морських робітничих спеціальностей.

Високий рівень знань курсантів академії та її структурних підрозділів досягається завдяки кропіткій роботі більше ніж 400 науково-педагогічних працівників та викладачів: докторів і кандидатів наук, професорів, доцентів, діючих морських фахівців – капітанів, старших помічників капітана, старших механіків, електромеханіків та ін. Не можна забувати і про технічне оснащення лабораторій та кабінетів, без якого досягти необхідного рівня підготовленості курсантів було б практично неможливо.

Головний корпус академії

Навчально-тренажерна та лабораторна база ХДМА відповідає всім національним та міжнародним вимогам із підготовки морських фахівців, а деякі з наявних в ХДМА тренажерів не мають аналогів у Європі. Постійно база ХДМА вдосконалюється, навчально – тренажерний комплекс поповнюється новими лабораторіями.

Напередодні проведення Естафети морських поколінь з нагоди посвяти в курсанти нового поповнення ХДМА 2016 року в Херсонській державній морській академії було відкрито Навчально-тренажерний комплекс «ХДМА – судно віртуальної реальності». Обладнання для лабораторій та тренажерів було придбано та встановлено за підтримки центральних та місцевих органів влади завдяки багаторічній плідній співпраці ХДМА з компаніями-партнерами такими як «Марлоу Навігейшн Ко. Лтд.», Німецький державний фонд інвестицій та розвитку (DEG), Міжнародна рада морських роботодавців (IMEC) та ін.

До складу Комплексу увійшли 19 лабораторій, 16 тренажерів та 21 навчальний кабінет, перлинами якого є комплексний тренажер навігаційного містка, що включає в себе клас електронної картографії та навігаційних систем, клас засобів радіолокаційної прокладки та повнофункціональний навігаційний місток; комплексний тренажер машинного відділення, що включає два машинних відділення, центр керування та клас теоретичної підготовки; комплексний тренажер динамічного позиціонування, що складається з повнофункціонального навігаційного містка динамічного позиціонування судна, класу теоретичної підготовки та класу з окремими станціями динамічного позиціонування; тренажер глобального морського зв’язку при русі на морі (GMDSS), що складається з двох окремих класів практичної підготовки; тренажерний комплекс з відпрацювання навичок безпеки на воді та боротьби з пожежею; лабораторія вантажних операцій; пожежний полігон; швартовна станція; лабораторія суднових енергетичних установок; лабораторія медичної допомоги на борту судна; лабораторія високовольтного обладнання; лабораторія електротехніки та автоматизованого електроприводу; лабораторія інформаційних технологій; водно-тренажерна станція; лабораторія колективних рятувальних засобів на борту судна. Ці та багато інших тренажерів, симуляторів, лабораторій та спеціалізованих кабінетів забезпечують високий рівень підготовленості курсантів Херсонської державної морської академії та дозволяють їм зайняти свою непохитну позицію на національному та міжнародному ринках праці.

У день посвяти нового поповнення ХДМА в курсанти, 14 жовтня 2017 року, в Херсонській державній морській академії за участі президента крюїнгової компанії «Марлоу Навігейшн» Германа Ідена, керівників області, підприємців і громадських діячів відкрили швартовну станцію та спортивно-тренажерний майданчик із гумовим покриттям та 19-ма вуличними тренажерами, на яких одночасно можуть займатися 33 курсанти. А 14 грудня 2017 року відбулося урочисте відкриття такелажного цеху, майстерні машинного відділення та лабораторії для викладачів із навчання методики запровадження інноваційних технологій у фахову підготовку моряків.

Швартовна станція – єдиний в Україні тренажер, призначений для теоретичного вивчення швартовних пристроїв і формування навичок швартування судна при різних вітрах, припливах і течіях із використанням буксирів і без них. У комплексі «Швартовна станція» окремо обладнаний клас-майстерня «Rigging Workshop” для проведення практичних такелажних робіт та теоретичних занять зі структури та призначення різноманітного суднового такелажу. Клас-майстерня обладнана десятьма верстатами з лещатами та необхідним інструментом.

Навчальний заклад складається з трьох структурних підрозділів: Професійно-морського ліцею ХДМА, який готує фахівців робітничих спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник», Морського коледжу ХДМА, який готує фахівців плавальних та суднобудівних спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та, власне, Академії, яка готує фахівців плавальних спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та «магістр». По завершенню навчання, випускники як ліцею, так і коледжу можуть продовжити своє навчання в інших структурних підрозділах ХДМА.

Морський коледж ХДМА
Професійно-морський ліцей

Окрім теоретичної та тренажерної підготовки, всі курсанти Херсонської державної морської академії мають змогу пройти слюсарну практику в навчальних майстернях, а також пройти плавальну практику як на навчально-виробничому судні академії ОМ-106, так і на суднах іноземних та національних компаній. Одним з таких є судно з перевезення важких негабаритних вантажів «Warnow Jupiter» яке забезпечує екіпажем компанія «Марлоу Навігейшн Ко. Лтд.». На цьому судні курсанти можуть не тільки закріпити вже отримані знання, а й продовжити своє навчання у спеціально обладнаній навчально-методичній лабораторії.

  Тож, зробіть правильний вибір!

  Чекаємо на вас в Херсонській державній морській академії!