Навчальна лабораторія «Тренажерний комплекс по відпрацюванню навичок безпеки на воді та боротьбі з пожежею»

Лабораторія містить водний басейн для відпрацювання навичок рятування на воді та рятування із вертолітної кабіни, рятувальну шлюпку закритого типу. Всі роботи щодо встановлення обладнання тренажерного комплексу виконала ірландська компанія SEFtec. Дана лабораторія дозволяє курсантам набути практичних навичок за курсом підготовки з техніки особистого виживання на морі, першої медичної допомоги, персональної безпеки та суспільних обов’язків відповідно до національних вимог і вимог Міжнародної Конвенції ПДНВ 78 з поправками, правила VI/I, вимог модельних курсів IMO 1.13, 1.19, 1.20, 1.21.

До складу лабораторії входить навчальний клас, обладнаний мультимедійними засобами для проведення презентацій підчас навчально-тренувальних занять, та тренажери для відпрацювання практичних навичок з покидання аварійного вертольоту з використанням дихальних апаратів, вертолітних ременів безпеки, авіаційного і вертолітного плотів, а також вихід з вертольота з-під води через аварійні виходи (двері та ілюмінатори).

Тренажер лабораторії кабіна гелікоптера дозволяє моделювати посадку на водну акваторію, занурення гелікоптера, втрату ним остійності і перевертання кабіни на 180 градусів, за його допомогою відпрацьовують мокру посадку (стрибок з вертольота на воду з наступним перевантаженням на рятувальний пліт), суху посадку (посадка на пліт безпосередньо з кабіни вертольота), низку вправ щодо спливання із затопленої кабіни вертольота.

Дисципліни, які викладаються у лабораторії: “Ознайомлення, навчальна підготовка та інструктаж з питань безпеки для усіх моряків”, “Фахівець з рятувальних шлюпок, рятувальних плотів та чергових шлюпок, що не є швидкісними шлюпками”, “BOSIET”, “FOET”, “HUET”, “Basik H2S”, “CA-EBS”.