Навчальна лабораторія «Колективні рятувальні засоби на борту судна»

Місцезнаходження лабораторії – водно-спортивна база ХДМА. До складу лабораторії входять тренажери: тренажер шлюпка вільного падіння з шлюп-балкою для спуску шлюпки на воду, тренажер швидкісна надувна рятувальна шлюпка із стаціонарним мотором і комплектом весел.

Обладнання сертифіковане Регістром судноплавства України.

Тренажер шлюпка вільного падіння дозволяє курсантам та морякам сформувати навички, необхідні для виконання спуску на воду, керування та встановлення шлюпки вільного падіння згідно вимогами Кодексу ПДНВ, з поправками, розділу А-VI/2 , таблиця A-VI/2-1. Обладнання тренажеру  дозволяє проводити тренажерну підготовку за наступними напрямами:

  • шлюпка вільного падіння (ознайомлювальний курс);
  • управління шлюпкою вільного падіння.

Тренажер швидкісна рятувальна шлюпка дозволяє  курсантам набути необхідних вмінь та навичок для забезпечення підготовки і посадки людей у швидкісні рятувальні шлюпки, безпечного спуску на воду та підняття шлюпки на борт судна, експлуатування й керування мотором швидкісної шлюпки. Також за допомогою тренажеру курсанти набувають здатність керувати швидкісною черговою моторною шлюпкою або, в разі потреби, на веслах, включаючи в умовах неспокійного моря. Даний тренажер дозволяє проводити практичне та теоретичне навчання курсантів/студентів (учнів) та моряків відповідно до вимог розділу  А-VI/2-2 Кодексу ПДНВ (з поправками) і рекомендаціями модельного курсу ІМО 1.24 «Фахівець із швидкісних рятувальних шлюпок» з наступних компетентностей :

  • розуміння конструкції, технічного обслуговування, ремонту та устаткування швидкісних чергових шлюпок;
  • управління зазвичай встановлюваними спусковим устаткуванням та пристроями під час спуску і підйому;
  • командування швидкісною черговою шлюпкою із звичайним спорядженням  під час спуску і підйому;
  • командування швидкісною черговою шлюпкою після спуску;
  • експлуатація двигуна швидкісної чергової шлюпки.

Дисципліни, які викладаються у лабораторії: “Шлюпка вільного падіння (ознайомлювальний курс)”, “Управління шлюпкою вільного падіння”, “Фахівець з рятувальних шлюпок, рятувальних плотів та чергових шлюпок, що не є швидкісними шлюпками”, “Фахівець зі швидкісних чергових шлюпок”.