Освітній центр «Крим-Україна»

На базі Херсонської державної морської академії створено освітній центр «Крим-Україна».

Центр виконує такі задачі:

 1. Здійснює профорієнтаційну та рекламну діяльність для вступників з АР Крим.
 2. Інформує вступників з тимчасово окупованої території АР Крим щодо правил прийому на навчання як до ХДМА, так і інших ЗВО України.
 3.  Забезпечує індивідуальне консультування вступників щодо особливостей проходження атестації для отримання документів про повну загальну середню освіту державного зразка як в уповноваженому  закладі загальної середньої освіти при освітньому  центрі, так і через екстернатну  форму навчання, сприяє проходженню цієї атестації.
 4. Консультує з питань зв’язку з Українським та Регіональними центрами оцінювання якості освіти, зокрема щодо підготовки, реєстрації та складання ЗНО.
 5. Здійснює організаційні заходи щодо атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території  України після 20 лютого 2014 року
 6. Забезпечує співпрацю ХДМА з МОН України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим, представниками Міністерства соціальної політики, прикордонниками, центрами надання адміністративних послуг тощо.
 7. Сприяє вирішенню соціальних питань вступників та здобувачів вищої освіти, а саме:
  • поселення вступників (на безоплатній основі) та осіб, які їх супроводжують, до гуртожитку під час вступних випробувань;
  •  поселення до гуртожитку на час навчання;
  • отримання посвідок внутрішньо переміщених осіб;
  • отримання паспорту громадянина України (у разі потреби);
  • подавання документів для отримання соціальної стипендії (у разі неотримання академічної).

Центр працює з 07 червня до 24 вересня

Графік роботи:

Понеділок – п’ятниця з  9:00 до 16:30 

Контактна інформація

Адреса: 73000, м. Херсон, проспект Ушакова, 20 каб. 241

E-mailksma@ksma.ks.ua

Телефон: (0552) 49 40 10

Проїзд від залізничного вокзалу маршрутним таксі № 35, 9  та тролейбус № 1 до зупинки «вул. Пилипа Орлика»

Нормативні документи:

Увага!

Зміни переліку осіб, що не підлягають самоізоляції (щодо Запрошення на навчання для вступу через ОЦ “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”)

Постановою КМУ від 25.06.2020 № 522 внесено зміни до Постанови КМУ від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів». Відповідно до Постанови учасники вступних випробувань для вступу через освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» не підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою, за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти.

Строки прийому заяв та документів

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ПРАЦЮЄ з 7 червня до 24 вересня
Прийом заяв на бюджет  до 16 липня
Вступні іспити  до 19 липня
Зарахування  до 23 липня
Документи для вступу на контрактну форму навчання «Крим-Україна» до 24 вересня

Програма спрощеного вступу для вступників з тимчасово окупованих територій – Тебе тут чекають

Як вступити до українського ВНЗ і отримати атестат випускникам з тимчасово окупованого Криму (покрокова інструкція)

Порядок прийому для здобуття вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та місто Севастополь

Освіту – кожному!

Не зупиняйтесь перед своєю метою!

 Консультативна телефонна лінія Фонду «Відкрита політика» для школярів, абітурієнтів та студентів Донбасу та Криму з питань здобуття української освіти, яка діє за підтримки Міністерства освіти і науки України 

+38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: DostupnaOsvita) у робочі дні з 9:00 до 18:00 (з 13:00 до 14:00 – обідня перерва)

Відео уроки для підготовки до ДПА, ЗНО з української мови і літератури та історії України

Інтернет-платформа «Доступна освіта» (http://dostupnaosvita.com.ua), на якій розміщується відео уроки для підготовки до ДПА, ЗНО з української мови і літератури та історії України, покрокової інструкції щодо можливості дистанційного здобуття cередньої освіти тощо.

Інтернет-платформа “Доступна освіта”


Перелік нових інформаційних матеріалів для вступників ТОТ

ГО «Фонд «Відкрита політика»

Онлайн-презентація «Спрощена процедура вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків»:

Покрокова інструкція, яка допоможе мешканцям тимчасово окупованих територій та прифронтової зони вступити до українських вишів без паспорта, ЗНО чи свідоцтва про здобуття середньої освіти через Освітні Центри «Донбас Україна» та «Крим-Україна».

Успішні історії

https://m.facebook.com/OpenPolicyFoundation/photos/a.896014617186631/4438239339630790/?type=3&source=48&tn=EHH-R

Успішна історія Івана Шевчука, студента Маріупольського національного університету

Ще у сьомому класі Іван захопився волейболом і вирішив, що стане вчителем фізкультури. Але у 2014 році почалася війна… І школа, у якій навчався Іван, опинилася у зоні бойових дій. Хлопець жив і навчався під обстрілами, переховуючись у підвалі. Однак він не відмовився від своєї мети – звернувся до Освітнього Центру та зміг вступити у виш на бюджет. Звертайся і ти!

Відеоролик «Тисячі дітей з окупованих територій вже стали студентами українських вишів»

З початку війни 8225 дітей з тимчасово окупованих територій вступили до університетів через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за спрощеною процедурою. Без ЗНО, українського атестата і паспорта. 

Зроби і ти крок до своєї мети – отримай український диплом, визнаний у всьому світі.

Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до вишів через Освітні Центри-2022 – 6 важливих кроків

Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до ПТНЗ через Освітні Центри -2022

Перелік Освітніх центрів 2022 року по областям. Обирай необхідний регіон та знаходь повну інформацію про ОЦ – з сайтами вишів, адресами, графіком роботи, e-mail та контактними телефонами

Вступникам та студентам | Міністерство освіти і науки України

  Інформаційні матеріали:

Фонд “Відкрита Політика”

Центр громадянської просвіти “Альменда”:   Як кримчанину стати українським студентом без ЗНО