Науково-дослідна робота

Кафедра експлуатації суднових енергетичних установок проводить наукові дослідження за наступними напрямками:

1. «Розробка систем моніторингу працездатності, паливної економічності та екологічних показників двигунів і засобів транспорту та напрямків поліпшення цих показників в умовах експлуатації»

Керівник д.т.н., професор Грицук Ігор.

Метою наукового дослідження є розробка методів, засобів і технологій забезпечення моніторингу і оцінювання працездатності, паливної економічності та екологічних показників двигунів і засобів транспорту та удосконалення напрямків поліпшення цих показників в умовах експлуатації.

За даним науково-дослідним напрямком розглядаються наступні питання:

– розробка методів, засобів і технологій забезпечення моніторингу і оцінювання працездатності, паливної економічності та екологічних показників двигунів і засобів транспорту на основі інтелектуальних систем;

– розробка інформаційних систем оцінювання технічного стану в умовах експлуатації з можливостями прогнозування параметрів у складі інтелектуальних систем на основі бортового комплексу ІТS;

– розробка бортових діагностичних комплексів для дистанційного отримання інформації про параметри технічного стану транспортних двигунів і засобів транспорту в умовах експлуатації засобами ITS;

– розробка інформаційних моделей систем моніторингу засобів транспорту.

За даним напрямом розроблені 5 діючих систем дистанційного моніторингу технічного стану двигунів і транспортних засобів, що входять до складу інформаційно-аналітичних комплексів моніторингу транспорту, опубліковано низку наукових праць, найбільш значущими з них є: 2 підручника, 3 навчальних посібника, 7 монографій, 6 наукових статей у закордонних виданнях, що входять до наукометричної бази даних SCOPUS, 20 патентів України на винахід.

2. Поліпшення пускових якостей і експлуатації двигунів внутрішнього згорання засобами теплової підготовки

Керівник д.т.н., професор Грицук Ігор.

Метою наукового дослідження є розробка методів, засобів і технологій забезпечення оптимального температурного стану двигунів і транспортних засобів та її реалізація шляхом застосування систем комбінованого прогріву, що дозволяє підвищити ефективність використання двигунів і транспортних засобів в умовах експлуатації.

За даним науково-дослідним напрямком розглядаються наступні питання:

– розробка методів, засобів і технологій забезпечення оптимального температурного стану двигунів і транспортних засобів в умовах експлуатації на основі комплексних систем комбінованого прогріву у складі теплових акумуляторів фазового переходу;

– – розробка загальної методології формування та оцінювання способів забезпечення оптимального теплового стану двигунів і ТЗ в умовах експлуатації на основі інформації про їх технічний стан;

– розробка математичних моделей системи теплової підготовки двигуна і ТЗ для оцінки ефективності її проведення в залежності від комплектації системи і умов експлуатації;

– оцінка показників паливної економічності та екологічних показників ТЗ з урахуванням теплової підготовки в процесі руху;

– розробка засобів і методів експериментального дослідження процесів теплової підготовки.

За даним напрямом розроблені чисельні конструкції теплових акумуляторів фазового переходу і на їх основі системи теплової підготовки і підтримання оптимального теплового стану двигунів внутрішнього згорання і ТЗ, опубліковано низку наукових праць, найбільш значущими з них є: навчальний посібник, 5 монографій, 6 наукових статей у закордонних виданнях, що входять до наукометричної бази даних SCOPUS, 25 патентів України на винахід.

3. Вдосконалення робочих процесів суднових дизелів при їх роботі на традиційних та альтернативних паливах

Керівник – д.т.н., проф. Білоусов Євген.

Метою наукового дослідження є розробка теоретичних основ робочих процесів суднових двигунів внутрішнього згоряння (СДВЗ), що працюють на альтернативних паливах, визначення методології та обґрунтування розрахункових моделей, синтез високоефективних робочих процесів для підвищення техніко-економічних і покращення екологічних показників СДВЗ по основним викидам забруднюючих речовин та парникових газів.

У рамках зазначеного напряму досліджень розглядаються наступні питання:

– організація робочих процесів у двигунах внутрішнього згоряння що працюють на альтернативних паливах (тверді та газові палива);

– організація процесу паливопостачання в двигунах внутрішнього згоряння що працюють на традиційних та альтернативних паливах та дослідження впливу параметрів паливопостачання на характер протікання робочого процесу двигуна.

– вплив параметрів робочого процесу в двигунах що працюють на традиційних та альтернативних паливах на їх екологічні показники. Робота присвячена вирішенню важливої науково-технічної проблеми суднового двигунобудування, що пов’язана з підвищенням конкурентоспроможності морського транспорту шляхом використання для СДВЗ альтернативних видів палив, зокрема газових и твердих. Розроблено теоретичні основи та розрахункові моделі робочих процесів в СДВЗ, що працюють на таких паливах.

Виявлені фізичні ефекти та досліджені хіміко-фізичні процеси, що відбуваються в допоміжних системах та безпосередньо у робочому просторі двигуна під час здійснення робочого циклу на альтернативному паливі, які суттєво впливають на техніко-економічні та екологічні показники двигунів. Запропоновано методологію створення нових та підвищення якості існуючих технологій використання альтернативних палив в СДВЗ, які дозволяють максимально використовувати їх фізико-хімічні властивості при організації робочого процесу двигуна.

4. «Науково-технологічні основи підвищення експлуатаційних властивостей деталей, вузлів та агрегатів засобів транспорту в технологіях ремонту» 

Керівник д.т.н., доцент Агєєв Максим.

Метою наукового дослідження є створення науково-методичної бази управління зносостійкістю, терміном служби і технічним станом машин і механізмів транспортних засобів шляхом вдосконалення методів формування багатофункціональних покриттів при відновленні робочих поверхонь деталей в технологіях їх ремонту.

Основні питання, що досліджуються:

– умови експлуатації та їх вплив на процеси втрати працездатності суднових енергетичних установок;

– ефективність застосування покриттів для підвищення експлуатаційних властивостей і відновлення деталей;

– методики вимірювання параметрів газотермічного потоку при електродуговому напиленні;

– металографічні дослідження покриттів;

– створення науково-методичної бази управління зносостійкістю, терміном служби і технічним станом машин і механізмів транспортних засобів шляхом вдосконалення методів формування багатофункціональних покриттів.

Розроблена технологія електродугового напилення і імпульсного іонного азотування на основі електроіскрового легування, дозволила замінити дорогі порошкові матеріали для покриттів на більш дешеві і менш дефіцитні сталі при підвищенні їх експлуатаційних властивостей більш ніж в 2 рази в порівнянні з традиційними способами.

5. Забезпечення працездатності та енергоефективності трибосистем суднових енергетичних установок

Керівник к.т.н., доцент Савчук Володимир.

Метою наукового дослідження є забезпечення працездатності та енергоефективності трибосистем деталей та вузлів суднових енергетичних установок в умовах експлуатації

У рамках зазначеного напряму досліджень розглядаються наступні питання:

– вивчення причин втрати працездатності елементів трибосистем;

– дослідження експлуатаційних режимів навантаження та їх вплив на робочі характеристики трибовузлів;

– розробка дослідних стендів та вимірювальних пристроїв;

– осконалення методів та засобів діагностування працездатності трибовузлів суднових двигунів внутрішнього згоряння.

Методи дослідження складаються із комплексу теоретичних методів теорії ймовірностей і математичної статистики; методів параметричного тривимірного моделювання за допомогою CAD/CAE систем; методу скінченних елементів, що реалізований у середовищі ANSYS; комп’ютерного моделювання робочих процесів в трибосистемах (AVL EXCITE); розрахунково-експериментальних методів визначення впливу експлуатаційних режимів навантаження на умови формування контакту тертьових поверхонь.

ОСНОВНІ ПУБЛІКАЦІЇ КАФЕДРИ

  1. Ahieiev, M., Gritsuk, I., Litikova, A., Bilousov, I., Pohorletskyi, D. et al., “Application of Combined Electric Arc Coatings for Parts and Units of Vehicles Recovery in Repair Technologies,” SAE Technical Paper 2021-01-5100, 2021, doi:10.4271/2021-01-5100.
  2. Andrey Polivyanchuk, Maksym Ahieiev, Artur Kagramanian, Andrejs Baranovskis, Oleksandr Samarin. Features of environmental diagnostics of heat motors and boiler plants by information mehods. ICTE in Transportation and Logistics 2019. Springer Nature Switzeland AG 2020. E.Ginters et al. (Eds.): ICTI Tol. 2019, LNITI, pp. 360 – 367, 2020, htts://doi.org/10.1007/978-6-030-39688-6_45.
  3. Andrii Golovan., Igor Gritsuk., Vadym Popeliuk., Olga Sherstyuk., Iryna Honcharuk.. Roman Symonenko, Viktoriya Saravas, Mykyta Volodarets, Maksym Ahieiev, Dmytro Pohorletskyi, Igor Khudiakov, «Features of Mathematical Modeling in the Problems of Determining the Power of a Turbocharged Engine according to the Characteristics of the Turbocharger», To be published on June 5, 2019  by SAE International in United States. ISSN 0148-7191., https:// DOI: 10.4271/03-13-01-0001
  4. Babii M.V. Justification of the dependencies for calculating gripping forces of multifaceted unresharpenable plates in the holder of a cutoff tool at their lateral installation / M.V. Babii, V.O. Nastasenko, V.O. Protsenko, D.O. Zinchenko // Bulletin of the Karaganda University. «Mathematics» series, 2019. – №2 (94) – Р. 99 – 105.
  5. Belousov E. Application of Combined Electric Arc Coatings for Parts and Units of Vehicles Recovery in Repair Technologies. / Ahlelev M., Gritsuk I., Litikova A., Vrublevskyl R., Boboshko O., Smyrnov O., Saraieva I., Pohorletskyl D. // SAE Technical Paper 2021-01-5100. 2021. doi:10.4271/2021-01-5100.
  6. Belousov E. Development of a Multifactor Model for Determining Energy Costs at a Compressor Station / Volodarets, M., Satsiuk, A., Gritsuk, I., Litikova, O., Ahieiev M., Belousov E., Pohorletskyi D., Tkachuk K., Nosov P., Sumtsov A.: SAE Technical Paper 2022-01-5079, 2022, doi:10.4271/2022-01-5079.
  7. Belousov E. Development of a Simulation Model of a System for Automatic Regulation of the Capacity of a Compressor Unit. / Satsiuk A., Volodarets M., Gritsuk I., Litikova H., Podnebenna S., Volkov V., Ahieiev M., Pohorletskyi D., Zinchenko S, Khudiakov I. // SAE Technical Paper 2022-01-5022, 2022. – 15 р.  https://doi.org/10.4271/2022-01-5022
  8. Belousov E., Marchenko A., Gritsuk I., Bulgakov M., Kravchenko S., Polyvianchuk A., Samarin O., Ahieiev M., Vrublevskyi R. «Numerical Assessment of the Rates of Solid Fuel Combustion Reactions and Their Impact on the Working Process of a Solid-Fuel Piston Engine» SAE Technical Paper 2021, ttps://doi.org/10.4271/2021-01-5035
  9. Belousov, E., Marchenko, A., Gritsuk, I., Savchuk, V. et al., “Research of the Gas Fuel Supply Process on the Compression Stroke in Ship’s Low-Speed Gas-Diesel Engines,” SAE Technical Paper 2020-01-2107, 2020, https://doi.org/10.4271/2020-01-2107
  10. Belousov, E., Marchenko, A., Rybalchenko, M., Tuluchenko, G. et al., “Digital Profiles of Work Processes of a Marine Engine for Calculated Indicator Diagrams in Operating Modes Other than Maximum Continuous Rating,” SAE Technical Paper 2023-01-5008, 2023, https://doi.org/10.4271/2023-01-5008 .
  11. Bilohub A., Nguyen Van Duong, Sirenko F, Savchuk V. et al. «Analysis of heat transfer coefficients for simulation of the heat exchange between oil and the internal cavity faces of the isolated piston at variable gravity conditions» IOP Conference Series: Materials Science and Engineering, Volume 776, 24th Slovak-Polish International Scientific Conference on Machine Modelling and Simulations – MMS 2019. 3-6 September 2019, Liptovsky Jan. Slovakia https://doi.org/10.1088/1757-899X/776/1/012020
  12. Comparative analysis for state-of-the-art simulation training systems those influence onto the future engineers’ knowledge and skills. Bohdan.Y., Bohomolova, L, Satulov, A., Voloshynov, S., Savchuk, V. 21st Annual General Assembly, IAMU AGA 2021 – Proceedings of the International Association of Maritime Universities ,IAMU Conference, 2021, pp. 259–270
  13. Golovan I. Gritsuk V. Popeliuk D. Pohorletskyi I. Khudiakov O. Ahieiev M. Sherstyuk I. Honcharuk R.SymonenkoV. Saravas M. Volodarets Features of mathematical modeling in the problems of determining the power of a turbocharged engine according to the characteristics of the turbocharger. SAE International Journal of Engines, 2020, 13(1), 03 – 13 – 01 – 0001. doi: https://doi.org/10.4271/03 – 13 – 01 – 0001. Mode of access: SAE International Journal of Engines. (Scopus). Order URL: http://worldcat.org/issn/19463936/. Title from the screen.
  14. Golovan, A., Gritsuk, I., Popeliuk, V., Sherstyuk, O. et al., “Features of Mathematical Modeling in the Problems of Determining the Power of a Turbocharged Engine According to the Characteristics of the Turbocharger,” SAE Int. J. Engines 13(1): 2020, doi:10.4271/03-13-01-0001. ISSN: 1946-3936 e-ISSN: 1946-3944, р. 1-12
  15. Gritsuk I. Features of the subject area of the information model of the system of remote monitoring of the technical condition and modes of operation of the truck / Gritsuk I., Khudiakov I.,  Ukrainskyi Y., Volkov V.,  Volodarets M., Chernenko V., Ukrainska T. // German International Journal  of Modern Science Edition: № 9/2021 (May) – 9st Passed in press in May 2021 Printed in May, 2021. ISSN (Print) 2701-8369 ISSN (Online) 2701-8377.
  16. Gritsuk I. The Use of Digital Technologies to Provide Condition Monitoring and Modes of Vehicle Operation / Igor Gritsuk, Artur Kagramanian, Igor Khudiakov, Anastasija Pinchuk, Roman Symonenko, and Oksana Hrytsuk // ICTE in Transportation and Logistics , Springer Nature Switzerland 2019, ISSN 2523-3440 ISSN 2523-3459 (electronic) Lecture Notes in Intelligent Transportation and Infrastructure ISBN 978-3-030-39687-9 ISBN 978-3-030-39688-6 (eBook), p. 137-145
  17. Gritsuk, I., Aleksandrov, V., Panchenko, S., Kagramanian, A. et al., “Features of Application Materials While Designing Phase Transition Heat Accumulators of Vehicle Engines,” SAE Technical Paper 2017-01-5003, 2017, https://doi.org/10.4271/2017-01-5003.
  18. Gritsuk, I., Mateichyk, V., Aleksandrov, V., Prilepsky, Y. et al., “Features of Modeling Thermal Development Processes of the Vehicle Engine Based on Phase-Transitional Thermal Accumulators,” SAE Technical Paper 2019-01-0906, 2019, https://doi.org/10.4271/2019-01-0906
  19. Gritsuk, I., Pohorletskyi, D., Mateichyk, V., Symonenko, R. et al., “Improving the Processes of Thermal Preparation of an Automobile Engine with Petrol and Gas Supply Systems (Vehicle Engine with Petrol and LPG Supplying Systems),” SAE Technical Paper 2020-01-2031, 2020, https://doi.org/10.4271/2020-01-2031.
  20. I. Gritsuk, D. Pohorletskyi, V. Mateichyk, I. Sadovnyk, М. Ahieiev Improving the Processes of Thermal Preparation of an Automobile Engine with Petrol and Gas Supply Systems (Vehicle Engine with Petrol and LPG Supplying Systems) SAE Technical Papers, 2020 – 01 – 2031. 2020. doi: https://doi.org/10.4271/2020 – 01 – 2031. Mode of access: SAE International. (Scopus). http://papers.sae.org/10.4271/2020– 01 – 2031. Title from the screen.
  21. M . Volodarets. Development Of The Analytical System For Vehicle Operating Conditions Management In The V2i Information Complex Using Simulation Modeling / M. Volodarets, I. Gritsuk, Y. UkrainskyI, V. Shein, O. Stepanov, I. Khudiakov, M. Ahieiev, V. Vychuzhanin, O. Smyrnov, O. Saraiev // Scopus DOI: 10.15587/1729-4061.2020.215006 Published date 30.10.2020 Eastern-European Journal of Enterprise Technologies ISSN 1729-3774/
  22. M. Ahieiev Application of Combined Electric Arc Coatings for Parts and Units of Vehicles Recovery in Repair Technologies / M. Ahieiev, I. Gritsuk, A. Litikova, I. Bilousov, R. Vrublevskyi, , I. Khudiakov, D.Pohorletskyi, O. Boboshko, O. Smyrnov, I. Saraieva // SAE International 2021-01-5100 Published 15 Oct 2021, ISSN 0148-7191.
  23. Malashchenko V, Protsenko V, Kłysz S, Nastasenko V, Babiy M. Force parameters and operating characteristics of safety-overrunning balltype clutch. Diagnostyka. 2021;22(3):43-50. https://doi.org/10.29354/diag/140000
  24. Mykyta Volodarets., Igor Gritsuk., Nataliia Chygyryk., Evgen Belousov., Andrii Golovan., Olena Volska., Vitalii Hlushchenko., Dmytro Pohorletskyi., Olga Volodarets., «Optimization of Vehicle Operating Conditions by Using Simulation Modeling Software», SAE Technical Paper 16.01. 2019,  ISSN 0148-7191., https://doi.org/10.4271/2019-01-0099
  25. O. Smyrnov,I.Saraieva Application of Combined Electric Arc Coatings for Parts and Units of Vehicles Recovery in Repair Technologies. SAE Technical Paper 2021-11-5, 2021, https://doi.org/10.4271/2021-01-5100 
  26. Parsadanov, I., Marchenko, A., Tkachuk, M., Kravchenko, S. et al., “Complex Assessment of Fuel Efficiency and Diesel Exhaust Toxicity,” SAE Technical Paper 2020-01-2182, 2020, https://doi.org/10.4271/2020-01-2182.
  27. Protsenko V., Malashchenko V., Klysz S., Nastasenko V., Babiy M. Load capacity and design parameters of ball-type safety-overrunning clutch with inclined grooves sides. Diagnostyka. 2022; 23(4): 1-8. DOI: 10.29354/diag/155837
  28. Protsenko V., Nastasenko V., Babiy M., Protasov R. Marine ram-type steering gears maintainability increasing. Journal of Mechanical Engineering – Strojnícky časopis. 2022; Vol. 72, №2: 149-160. https://doi.org/10.2478/scjme-2022-0025
  29. Saraiev, O., Saraieva, I., Gritsuk, I., Volkov, V. et al., “Automated Diagnostic System for Engine Cylinder-Piston Group,” SAE Technical Paper 2020-01-2022, 2020, https://doi.org/10.4271/2020-01-2022 .
  30. Satsiuk, A., Volodarets, M., Pohorletskyi, D.,  Litikova, H. et al., Development of the Structure for the Technical Implementation of the Modernized System for Automatic Regulation of the Capacity of the Compressor Unit at the Marshalling Yard. ISSN: 0148-7191, e-ISSN: 2688-3627. DOI: https://doi.org/10.4271/2022-01-5084
  31. Savchuk, V., Kuhtov, V., Gritsuk, I., Podrigalo, M., Vychuzhanin, V., Parsadanov, I., Bulgakov, N., Belousov, E., Vrublevskyi, R., Samarin, O., Kurnosenko, D., Verbovskiy, V., et al., «Providing of Sliding Bearings Reliability of Transmissions Gear Wheels of Transport Cars by Optimization of Assembly Tolerances», SAE Technical Paper 2020, https://doi.org/10.4271/2020-01-2239
  32. Smirnov O. New Concept for Creating a Vehicle Hybrid Power Units / Oleh Smirnov, Anna Borysenko, Anton Marchenko, Igor Gritsuk, Oleksandra Litikova, Igor Parsadanov, Evgeniy Kalinin, Maksym Ahieiev, Mykyta Volodarets, Oleksandr Samarin, Roman Vrublevskyi, Igor Khudiakov // SAE International 2020-01-2248 Published 15 Sep 2020 ISSN 0148-7191
  33. V. Korohodskyi Development of a three-zone combustion model for stratified-charge spark-ignition engine / V. Korohodskyi, A.i Rogovyi, O.Voronkov, A. Polivyanchuk, P. Gakal, O. Lysytsia, I. Khudiakov,  T. Makarova,  M.Hnyp, Y. Haiek // Scopus DOI: 10.15587/1729-4061.2021.228812 Published date 2.05.2021 Eastern-European Journal of Enterprise Technologies ISSN 1729-3774
  34. Volodarets, M., Gritsuk, I., Chygyryk, N., Belousov, E. et al., “Optimization of Vehicle Operating Conditions by Using Simulation Modeling Software,” SAE Technical Paper 2019-01-0099, 2019, doi:10.4271/2019-01-0099
  35. Volodarets, M., Pohorletskyi, D., et al., Development of a Multifactor Model for Determining Energy Costs at a Compressor Station. ISSN: 0148-7191, e-ISSN: 2688-3627. DOI: https://doi.org/10.4271/2022-01-5079
  36. Volodarets, M., Satsiuk, A., Pohorletskyi, D.,  Litikova, O. et al., Improvement of Production Processes of the Marshalling Yard in Terms of Automatic PowerControl of the Compressor Station. ISSN: 0148-7191, DOI: https://doi.org/10.4271/2022-01-5063 (https://doi.org/10.4271/2022-01-5063 ). SAE Technical Paper 2022-01-5063
  37. Vrublevskyi, R., Gritsuk, I., Bulgakov, M., Ahieiev, M. et al., “Intelligent Control System of Magnetic-Impulse Parts Processing in Ship Repair Production,” SAE Technical Paper 2021-01-5096, 2021, https://doi.org/10.4271/2021-01-5096.
  38. Zinchenko D.А. The usage of the method of mathematical statistics in the process of optimization of the content of antifriction composite materials / D.O. Zinchenko, A.V. Akimov, M.V. Babii // Bulletin of the Karaganda University. «Mathematics series». – 2019. – 2(94). – P. 149-159.
  39. Белоусов Е. В. Исследование процессов топливоподачи в газодизельных малооборотных двухтактных двигателях низького давления // Белоусов Е. В., Варбанец Р.А, Савчук В.П., Грицук И.В., Вербовский В.С. // Двигатели внутреннего сгорания. Всеукраинский научно-технический журнал. – Харьков: изд. НТУ«ХПИ» – 2019. – № 1. – С 27-33
  40. Белоусов Е.В. Реализация высокоэффективных термодинамических циклов в двухтактных твердотопливных поршневых двигателях внутреннего сгорания судового назначения. / Грицук И.В., Варбанец Р.А., Самарин А.Е. // Двигатели внутреннего сгорания. Всеукраинский научно-технический журнал. – Харьков: изд. НТУ «ХПИ» – 2020. – № 1. – С. 81-86.
  41. Білоусов Є.В. Дослідження впливу характеристик масляних фільтрів типу «spin-on» на робочі параметри масляної системи / Д.В. Курносенко, В.П. Савчук, Є.В. Білоусов // Розвиток транспорту № 4(11), Видавничий дім «Гельветика» 2021. – С. 52-64.
  42. Білоусов Є.В. Розробка методів оцінки технічного стану двигунів за результатами індиціювання робочого процесу на режимах відмінних від номінальних. / Білоусов Є.В., Марченко А.П., Рибальченко М.Є., Савчук В.П., Тулученко Г.Я.: Двигун внутрішнього згорання. Всеукраїнський науково-технічний журнал. – Харків: вид. НТУ «ХПІ» – 2022. – № 1. – С 51-59. DOI: 10.20998/0419-8719.2022.1.07
  43. Білоусов Є.В. Система моніторингу шатунних підшипників колінчастих валів суднових двигунів внутрішнього згоряння. / Савчук В.П., Зінченко Д.О., Бойко М.О. // Розвиток транспорту, № 1(12), Видавничий дім «Гельветика». 2022. – С. 64-74. DOI https://doi.org/10.33082/td.2022.1-12.06 
  44. Білоусов Є.В., Савчук В.П., Тулученко Г.Я. Аналітичний опис індикаторних діаграм. Розвиток транспорту. 2021. №1(8). Рр. 47-61. doi: https://doi.org/10.33082/td.2021.1-8.05
  45. В.О. Проценко, В.О. Настасенко, М.В. Бабій, А.О. Білоконь. Особливості передавання навантаження деталями суднової рульової машини плунжерного типу/ Судноводіння. Науково-технічний збірник. – Одеса: НУ «ОМА». – 2020. – Вип. 30 – С. 107 – 116.
  46. В.О. Проценко, В.О. Настасенко, М.В. Бабій, А.О. Білоконь. Перспективи вдосконалення важільного механізму рульових машин плунжерного типу / Розвиток транспорту. Науковий журнал – Одеса: ОНМУ. – 2021. Вип. 1 (8). – С. 78 – 80.
  47. В.О. Проценко, М.В. Бабій, В.О. Настасенко, А.О. Білоконь. Напрямки та резерви підвищення технічного рівня рульових машин плунжерного типу з тангенсним механізмом. Водний транспорт. Збірник наукових праць державного університету інфраструктури та технологій. – К.: ДУІТ, 2020. – Випуск 3(31). – 148 с.
  48. Врублевський Р.Є. Інформаційна система управління магнітно-імпульсною обробкою деталей суднових енергетичних установок/ Р.Є. Врублевський // Науковий вісник Херсонської державної морської академії: науковий журнал. – Херсон : ХДМА, 2019. – №1 (20) – С. 79 – 86
  49. Врублевський Р.Є., Самарін. О.Є., Оптимізація витрат циліндрового масла завдяки оптимізації ACC-фактора/ Р.Є. Врублевський, О.Є. Самарін // Науковий вісник Херсонської державної морської академії : науковий журнал. – Херсон : ХДМА, 2020. – №2 (23) – С.71 – 81
  50. Грицук И.В., Погорлецкий Д.С., Симоненко Р.В., Худяков И.В. Совершенствование процессов тепловой подготовки двигателя транспортного средства, оснащенного системами подачи бензина и сжиженного нефтяного газа. Двигуни внутрішнього згоряння // Науково-технічний журнал. Харків: НТУ “ХПІ”. – 2020. – №1. С. 36-44. Видання входить до МНБД: Фахові видання України категорія Б. DOI: 10.20998/0419-8719.2020.1.05
  51. Грицук И.В., Погорлецкий Д.С., Худяков И.В., Манжелей В.С. Диагностирование судовой энергетической установки с использованием тренажерного комплекса ERS-500 techsim transas mip ltd в процессе подготовки курсантов ХГМА. Научный вестник Херсонской государственной морской академии. No 1(20), 2019. DOI: 10.33815 / 2313-4763.2019.1.20.055-063
  52. І.В. Грицук, Д.С. Погорлецький, Д.С. Адров, А.В. Білай. Особливості визначення витрати палива та викидів шкідливих речовин двигунів транспортних засобів, що працюють на газовому паливі. Двигуни внутрішнього згоряння // Науково-технічний журнал. Харків: НТУ “ХПІ”. – 2021. – №1. С. 102. дання входить до МНБД: Фахові видання України категорія Б.
  53. Курносенко Д.В. Дослідження впливу характеристик масляних фільтрів типу «spin-on» на робочі параметри масляної системи / Д.В. Курносенко, В.П. Савчук, Є.В. Білоусов // Розвиток транспорту № 4(11), Видавничий дім «Гельветика» 2021. – С. 52-64. DOI https://doi.org/10.33082/td.2021.4-11.05
  54. Курносенко Д.В. Стенд для дослідження параметрів елементів систем мащення високообертових двигунів внутрішнього згоряння / [Д.В. Курносенко, В.П. Савчук, Е.В. Белоусов, та ін.]. – Всеукраїнський науково-технічний журнал «Двигуни внутрішнього згоряння» — Харків: НТУ «ХПІИ», 2021. — № 2. — С. 73 — 79.
  55. Курносенко Д.В., Савчук В.П., Білоусов Є.В. Дослідження впливу характеристик масляних фільтрів типу «SPIN-ON» на робочі параметри масляної системи. Розвиток транспорту, Річковий та морський транспорт, № 4(11), 2021. DOI https://doi.org/10.33082/td.2021.4-11.05.
  56. Курносенко Д.В., Савчук В.П., Білоусов Є.В., Дзигар А.К., Котов А.І. Стенд для дослідження параметрів елементів систем мащення високообертових двигунів внутрішнього згоряння. Двигуни внутрішнього згоряння. № 2’2021. С. 73-79. DOI: 10.20998/0419-8719.2021.2.10
  57. Курносенко Д.В., Савчук В.П., Тулученко Г.Я. Умови монотонної апроксимації кривих Рамсея та їх модифікацій. Вісник Національного технічного університету «ХПІ». Серія: Математичне моделювання в техніці та технологіях, № 1-2 (2) 2021. С. 45-54.
  58. Марченко А.П. Влияние геометрии проточной части газоподающего модуля на процесс подачи газового топлива в малооборотном газодизельном двигателе / [А.П. Марченко, Е.В. Белоусов, В.П. Савчук и др.]. – Всеукраинский научно-технический журнал «Двигатели внутреннего сгорания» — Харьков: НТУ «ХПИ», 2021. — № 1. — С. 59 — 65.
  59. Марченко А.П. Исследование влияния давления подачи и сечений сопловых каналов на процессы топливоподачи в газодизельных малооборотных двухтактных двигателях низкого давления / А.П. Марченко, Е.В. Белоусов, В.П. Савчук, В.С. Вербовский // Всеукраинский научно-технический журнал «Двигатели внутреннего сгорания» — Харьков: НТУ «ХПИ», 2020. — № 1. — С. 6 — 12.
  60. Погорлецький Д.С, Волков В.П, Грицук І.В, Володарець М.В, Симоненко Р.В. Особливості дослідження теплоенергетичних характеристик теплоакумулюючого матеріалу для здійснення комбінованого прогріву гібридного транспортного засобу. Міжвузівський збірник “НАУКОВІ НОТАТКИ”. Луцьк, 2019. Випуск № 65.  С. 39-46
  61. Погорлецький Д.С. Особливості моделювання та формування в експлуатації теплової підготовки двигуна транспортного засобу на основі теплових акумуляторів фазового переходу /Грицук І.В., Володарець М.В., Курносенко Д.В., Левченко Д.І. // Праці Таврійського державного агротехнологічного університету, Випуск 18. Том 2., Наукове фахове видання Технічні науки. Підписано до друку 13.02.2019, с. 295-306.
  62. Погорлецький Д.С., Білай А.В., Грицук І.В., Володарець М.В., Системний підхід до аналізу структурних схем систем теплової підготовки транспортних засобів, працюючих на газовому паливі. Вісник Приазовського державного технічного університету: зб. Наук. праць. Вип..43.-Маріуполь:ДВНЗ «Приазов.держ.техн.ун-т», 2021. – 224 с.- (Технічні науки). – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2225-6733.43.2021
  63. Погорлецький Д.С., Грицук І.В., Худяков І.В.,Черненко В.В.,Манжелей В.С. Особливості моделювання та побудови інформаційної системи дистанційного моніторингу технічного стану транспортних засобів. Вісник машинобудування та транспорту №2(14),2021.  ISSN 2415-3486. https://doi.org/0.31649/2413-4503-2021-14-2-140-148
  64. Погорлецький Д.С., Полівінчук А.П., Матейчик В.П., Цюман М.П., Володарець М.В. Особливості теплової підготовки транспортного двигуна в умовах експлуатації. Праці Таврійського державного агротехнологічного університету. – Мелітополь: ТДАТУ імені Дмитра Моторного, 2020. – Вип. 19, т. 4. С 286-297. Видання входить до МНБД: Crossref, Google Scholar, eLibrary, AGRIS, «Україніка  наукова», НБУ ім. В. І. Вернадського.
  65. Савчук В.П. Аналіз напружено-деформованого стану поршнів малообертового суднового двигуна WinGD RT-Flex50D / В.П. Савчук, Д.О. Зінченко, О.Є. Самарін, А.К. Дзигар, А.І. Котов // Суднові енергетичні установки: науково-технічний збірник. – 2021. – 42. – С. 50-58.
  66. Савчук В.П. Моделювання робочих параметрів мотилевих підшипників малообертового суднового дизельного двигуна Wartsila RT-Flex82C / В.П. Савчук, Д.О. Зінченко, О.В. Акімов // Розвиток транспорту. – 2021. – 1(8). – С. 91-102. DOI https://doi.org/10.33082/td.2021.1-8.09
  67. Савчук В.П. Система моніторингу шатунних підшипників колінчастих валів суднових двигунів внутрішнього згоряння / В.П. Савчук, Є.В. Білоусов, Д.О. Зінченко, М.О. Бойко // Розвиток транспорту. – 2022. – 1(12). – С. 64-74.
  68. Самарін О.Є. Маховик двигуна із змінним моментом інерції / О.Є. Самарін // Науковий вісник Херсонської державної морської академії.  – Херсон: Видавництво ХДМА, 2019. – Вип. 1(20). – С.88 – 92
  69. Самарін О.Є. Підвищення строку експлуатації поршня крейцкопфного дизеля/ О.Є.Самарін, Є.В. Білоусов, В.П. Савчук // Науковий вісник Херсонської державної морської академії.  – Херсон: Видавництво ХДМА, 2019. – Вип. 2(21). – С.65 – 73.
  70. Самарін. О.Є., Врублевський Р.Є. Підвищення ефективності очищення охолоджувача продувного повітря дизельного двигуна / О.Є. Самарін, Р.Є. Врублевський // Науковий вісник Херсонської державної морської академії : науковий журнал. – Херсон : ХДМА, 2020. – №1 (22). – С.120 – 130
  71. Худяков І.В. Использование тренажерного комплекса ERS 5000 TECHSIM TRANSAS MIP LTD в процессе обучения судовых инженер-механиков / Худяков І.В., Грицук І.В., Погорлецький Д.С., Манжелей В.С.// Вестник Азербайджанской государственной морской академии, 2019 – №1 – с. 91-96
  72. Худяков І.В. Моделі бази даних інформаційної системи моніторингу параметрів технічного стану транспортних засобів // Луцький національний технічний університет «Наукові нататки» випуск 67, – Луцьк ЛНТУ, 2019 – с.141-148.
  73. Худяков І.В. Особливості дистанційної ідентифікації режимів праці та відпочинку водія в системі інформаційного моніторингу транспортних засобів / Худяков І.В., Симоненко Р.В., Грицук І.В., Матейчик В.П., Волков В.П., Білоусова Т.П., Володарець М.В. //  Серія «Транспортні системи і технології» Київ, – ДУІТ, 2020 – випуск №35 – с. 146-156.
  74. Черненко В.В. Особливість застосування нормуючих показників режимів праці та відпочинку в умовах експлуатації на транспорті / Черненко В. В., Грицук І. В., Дзигар А. К., Худяков І. В., Манжелей В. С., Погордецький Д.С.// Праці Таврійського державного агротехнологічного університету. – Мелітополь: ТДАТУ імені Дмитра Моторного, 2019. – Вип. 19, т. 4. С 310-319. Друкується за рішенням Вченої Ради ТДАТУ, Протокол № 4 від 26.11.2019 р.

МОНОГРАФІЇ

  1. Ievgen Bilousov Modern Marine Internal Combustion Engines / Ievgen Bilousov, Mykola Bulgakov, Volodymyr Savchuk. – Springer Series on Naval Architecture, Marine Engineering, Shipbuilding and Shipping, 2020. – 385 p., https://doi.org/10.1007 / 978-3-030-49749-1
  2. Method for determination of liquefied gas fuel consumption and harmful emissions of venicles. Dmytro Pohorletskyi, Igor Gritsuk, Vasyl Mateichyk, Volodymyr Volkov, Mykola Bulgakov. TRANSPORT MEANS ENGINEERING – OPERATION, FUELS AND SAFETY – SELECTED ISSUES Seria: MECHANICAL ENGINEERING (INŻYNIERIA MECHANICZNA), Rzeszow University of Technology, Rzeszow , 2022, Р.37 – 44, ISBN 978-83-7934-606-6
  3. Білоусов Є.В. Теоретичні основи робочих процесів в суднових двигунах, що працюють на альтернативних паливах: монографія / Є. В. Білоусов. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. – 444 с. ISBN 978-966-289-417-2
  4. В.О. Проценко, В.О. Малащенко, В.О. Настасенко, М.В. Бабій. Муфти з канатними елементами торцевої установки – Монографія – Херсон: ХДМА. – 2021 – 248 с.
  5. Исследование возможности повышения качества электродуговых покрытий путем обработки импульсным ионным азатированием. Системи і засоби транспорту. Проблеми експлуатації та діагностики. (протокол від 30.08. 2019 р. №1 ISBN 978 – 966 – 2245 – 53 – 0): монографія.– Херсон: ХДМА, 2019. С. 95 – 108.
  6. Оперативний контроль технічного стану транспортних засобів: монографія / І.В.Грицук, В.П. Волков, І.В. Худяков, Т.В. Волкова, В.П. Кужель – Харків- Херсон – Вінниця: ПП ТД «Едельвейс і К», 2022. – 197с.
  7. Основи функціонування систем теплової підготовки транспортних засобів: монографія / І.В. Грицук, В.П. Волков, Р.В. Симоненко, Т.В. Волкова – Херсон, ОЛДІ-ПЛЮС, 2020. – 314 с
  8. Поліпшення паливної економічності і екологічних показників транспортних засобів з системою теплової підготовки: монографія / І.В.Грицук, В.П. Волков, Д.С. Погорлецький, Т.В. Волкова, В.П. Кужель – Харків- Херсон – Вінниця: ПП ТД «Едельвейс і К», 2022. – 178с.
  9. Поліпшення паливної економічності і екологічних показників транспортних засобів з системою теплової підготовки: монографія / Погорлецький Д.С., Грицук І.В., Волков В.П., Волкова Т.В. – Харків – Херсон – Вінниця: Едельвейс і К, 2022. – 178 с. ISBN 978-617-7237-99-9.

ПАТЕНТИ

  1. Датчик вібрацій: пат. № 139498 Україна. № u 2019 06163; заявлено 03.06.2019; опубліковано 10.01.2020, Бюл. № 1.
  2. Датчик кутових та лінійних вібрацій: пат. № 139499 Україна. № u 2019 06165; заявлено 03.06.2019; опубліковано 10.01.2020, Бюл.№ 1.
  3. Датчик обертального моменту: пат. № 139496 Україна. № u 201906102; заявл. від 03.06.19; опубл. 10.01.20, бюл. №1
  4. Паливний насос з клапанним регулюванням: пат. 146151 Україна. № u 2020 05873; заявл. 14.09.2020; опубл. 20.01.2021, Бюл. № 3.
  5. Підшипник ковзання: пат. 143639 Україна. № u 2020 00563; заявл. 30.01.20; опубл. 10.08.20, Бюл. №15
  6. Поршневий компресор. пат. 145015 Україна. № u 2020 03921; заявл. 30.06.20; опубл. 10.11.20, Бюл. №21
  7. Прямоточно-клапанна система газообміну двотактного дизеля: пат. 148622 Україна. № u 2021 02162; заявл. 23.04.2021; опубл. 25.08.2021, Бюл. № 34.
  8. Система газообміну двотактного двигуна: пат. 148623 Україна. № u 2021 02163; заявл. 23.04.21; опубл. 25.08.21, Бюл. №34
  9. Система дистанційного контролю, визначення працездатності та безпеки експлуатації транспортних засобів: пат. № 144719 Україна. № u 2013 15390; заяв. 26.02.2020 ; опубл. 27.10.2020 , Бюл. №20.
  10. Система для забезпечення оптимальних температур охолоджуючої рідини в двигуні внутрішнього згоряння: пат. № 126804 Україна. № u 2018 00057; заявлено 02.01.2018; опубліковано 10.07.2018, Бюл. № 13.
  11. Система для забезпечення оптимальних температур охолоджуючої рідини в двигуні внутрішнього згоряння: пат. 126804 Українаю. № u 2018 00057; заявлено 02.01.2018; опубліковано 10.07.2018, Бюлетень № 13. – 18 с.
  12. Система регулювання температури охолоджуючої рідини транспортного двигуна з утилізацією теплоти відпрацьованих газів тепловим акумулятором і моніторингом теплових параметрів: пат. 125718 Україна. № u 2017 11806; заявлено 04.12.2017; опубліковано 25.05.2018, Бюлетень № 10.
  13. Система регулювання температури охолоджуючої рідини транспортного двигуна з утилізацією теплоти відпрацьованих газів тепловим акумулятором і моніторингом теплових параметрів: пат. 125967 Україна. № u 2018 00815; заявлено 29.01.2018; опубліковано 25.05.2018, Бюлетень № 10.
  14. Система регулювання температури охолоджуючої рідини транспортного двигуна з утилізацією теплоти відпрацьованих газів тепловим акумулятором і моніторингом теплових параметрів: пат. № 137185 Україна. № u 2019 03063; заявл. від 28.03.2019; опубл. 10.10.2019, бюл. №19.
  15. Скрубер: пат. 149106 Україна. № u 2021 00856; заявл. 23.02.21; опубл. 20.10.21, Бюл. №42
  16. Спосіб нанесення покриттів з композиційного матеріалу на деталі машин електроконтактним припіканням порошку під тиском: пат. №130155 Україна, опубл.26.11.2018, Бюл.№ 22
  17. Стенд для дослідження підшипників ковзання транспортних засобів: пат. 142383 Україна. № u 2019 02610; заявл. 18.03.2019; опубл. 10.06.2020, Бюл. № 11.
  18. Циліндро-поршнева група двотактного дизеля: пат. 145014 Україна. № u 2020 03919; заявл. 30.06.20; опубл. 10.11.20, Бюл. №21
  19. Циліндро-поршнева група крейцкопфного дизельного двигуна: пат. 143635 Україна. № u 2019 00557; заявл. 30.01.20; опубл. 10.08.20, Бюл. №15.
  20. Циліндро-поршнева група крейцкопфного дизеля: пат. 133135 Україна. № u 2018 10243; заявл. 16.10.2018; опубл. 25.03.2019, Бюл. № 6.
  21. Циліндро-поршнева група суднового двотактного дизеля: пат. 142030 Україна. № u 2019 10835; заявл. 01.11.19; опубл. 12.05.20, Бюл. №9.