Підготовка наукових кадрів

Підготовка наукових кадрів

  Захист дисертацій працівниками кафедри свідчить про високий рівень її наукових здобутків.

  У жовтні 2012 року в Національному університеті «Львівська політехніка» кандидатську дисертацію зі спеціальності 05.02.02 – машинознавство захистив В.О. Проценко (науковий керівник професор кафедри В.О. Настасенко).

  У 2012 році, враховуючи значний науковий потенціал вчених, у Херсонській державній морській академії відкрито спеціалізовану вчену раду К 67.111.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.01 – матеріалознавство. Головою ради призначено завідувача кафедри ЕСЕУ та ЗП, д.т.н., професора А.В. Букетова.

  У спеціалізованій вченій раді К 67.111.01 за спеціальністю 05.02.01 – матеріалознавство, членами якої є: д.т.н., професор А.В. Букетов (голова спецради), д.т.н., професор О.В. Шарко (заступник голови спецради), д.т.н., професор О.О. Сапронов (вчений секретар спецради), д.т.н., професор К.М. Клевцов, к.т.н., доцент М.В. Браїло, к.т.н., доцент Акімов О.В. постійно захищають кандидатські дисертації здобувачі як ХДМА, так і інших установ та навчальних закладів України.

  За увесь термін роботи у спеціалізованій вченій раді К 67.111.01 викладачами кафедри О.О. Сапроновим, В.М. Браїлом, О.В. Акімовим було захищено дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

  На сьогодні підготовку наукових кадрів виконують професори: А.В. Букетов, О.В. Шарко, К.М. Клевцов, В.О. Настасенко, О.О. Сапронов, М.В. Браїло.

  Для опонування дисертаційних робіт у наукових та навчальних установах України запрошують провідних науковців кафедри: А.В. Букетова, О.В. Шарка, О.О. Сапронова, К.М. Клевцова, В.О. Настасенка, В.О. Проценка, М.В. Браїла. 

  Викладачі кафедри А.В. Букетов, О.О. Сапронов, О.В. Шарко, К.М. Клевцов, В.О. Настасенко, В.О. Проценко, М.В. Браїло, І.А. Селіверстов регулярно надають відзиви на дисертаційні роботи, що захищаються в провідних наукових та навчальних установах України.

  Окрім того, науково-педагогічними працівниками кафедри захищено дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук.

  У 2019 р. професор кафедри В.О. Проценко у спеціалізованій вченій раді Національного університету «Львівська політехніка» захистив докторську дисертацію за спеціальністю 05.02.02 – машинознавство (науковий консультант проф. В.О. Малащенко).

  У 2019 р. професор кафедри В.О. Настасенко у спеціалізованій вченій раді Д 64.050.12 Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» захистив докторську дисертацію за спеціальністю 05.03.01 – процеси механічної обробки, верстати та інструменти (ДД № 009741 від 26 лютого 2020 р.).

  У 2020 р. професор кафедри О.О. Сапронов у спеціалізованій вченій раді Д 26.230.01 Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України захистив докторську дисертацію за спеціальністю 05.02.01 – матеріалознавство (ДД № 010233).

  Захищено дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

  У 2020 р. аспірант кафедри транспортних технологій та механічної інженерії С.В. Якущенко на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ 67.111.001 Херсонської державної морської академії захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі знань 27 Транспорт за спеціальністю 275 Транспортні технології  (ДР №000848) (науковий керівник: к.т.н, доцент Браїло М.В.).

  У 2021 р. старший викладач кафедри транспортних технологій та механічної інженерії С.О. Сметанкін на засіданні спеціалізованої вченої ради ДФ 67.111.002 Херсонської державної морської академії захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 132 – матеріалознавство (науковий керівник: д.т.н., професор А.В. Букетов).

  У 2021 р. аспірант кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Т.В. Чернявська у Державному університеті інфраструктури та технологій (м. Київ) захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософії у галузі знань 27 Транспорт за спеціальністю 275 транспортні технології (наукові керівники: д.т.н., професор А.В. Букетов, д.т.н., професор О.В. Шарко).

  Винахідницька робота. Щорічно до здобутків викладачів кафедри додаються близько десяти патентів на винаходи та корисні моделі. Найбільш успішними винахідниками кафедри є професори А.В. Букетов (понад 100 патентів України на винаходи та корисні моделі), В.О. Настасенко (понад 100 патентів України та Росії на винаходи та корисні моделі), В.О. Проценко (понад 60 патентів України та Росії на винаходи та корисні моделі). Мають значну кількість патентів й інші викладачі кафедри: професори О.О. Сапронов, О.В. Шарко, К.М. Клевцов, доценти І.А. Селіверстов, О.В. Акі­мов, М.В. Браїло.

  Наукова робота курсантів. Курсанти залучаються до наукової роботи кафедри від початку її створення. Викладачі кафедри приймають участь у роботі Всеукраїнської студентської наукової конференції «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства» як члени оргкомітету та керівники наукових робіт курсантів. Керівництво науковою роботою курсантів здійснюють професори А.В. Букетов, В.О. Настасенко, В.О. Проценко та ст. викладач В.Л. Алексенко. Результати виконаних курсантами наукових робіт є основою при підготовці магістерських випускних робіт.

  Основним показником високого рівня виконання наукової роботи курсантів і студентів є їх виступи з доповідями на наукових конференціях всеукраїнського та міжнародного рівня. Високий рівень розробок курсантів підтверджено дипломами, отриманими на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Зокрема, під керівництвом професора В.О. Настасенка виконано комплекс робіт, присвячений нетрадиційним джерелам енергії суднових та стаціонарних енергетичних установок. Результати цих робіт постійно доповідаються на конкурсах студентських наукових робіт. Кращі курсанти мають можливість вступити до аспірантури ХДМА, що дозволить омолодити викладацький склад кафедри та підвищити його кваліфікаційний рівень. Для ефективного ведення науково-дослідної роботи викладачів і курсантів розвиваються зв’язки з провідними навчальними та науковими закладами України, із судновласниками, виробниками та ремонтниками суден, суднових машин і механізмів.

Професори А.В. Букетов та В.О. Настасенко під час роботи студентської наукової конфереції «Сучасні проблеми морського транспорту та безпека мореплавства».