Науково-дослідна робота

Науково-дослідницька робота

  На кафедрі транспортних технологій та механічної інженерії науково-педагогічні працівники виконували та виконують наступні науково-дослідні роботи.

Прикладна науково-дослідна робота «Створення епоксидних нанокомпозитних матеріалів із підвищеними експлуатаційними характеристиками»  (№ державної реєстрації 0117U002177), науковий керівник д.т.н., проф. Букетов А.В. Термін виконання – 01.01.2017– 31.12.2018.

Список виконавців:

  1. Букетов А.В., гол.н.співр., д.т.н., проф.
  2. Алексенко В.Л., м.н.с.
  3. Сапронов О.О., с.н.с., д.т.н.
  4. Браїло М.В., с.н.с., к.т.н.
  5. Букетова Н.М., с.н.с., к.т.н.
  6. Сапронова А.В., м.н.с.
  7. Богдан А.П., м.н.с.
  8. Сметанкін С.О., м.н.с.
  9. Якущенко С.В., м.н.с.
  10. Нігалатій В.Д., провідний фахівець
  11. Стухляк Д.П., м.н.с.
  12. Амелін М.Ю., провідний фахівець
  13. Кулінич В.Г., провідний фахівець
  14. Кулініч А.Г., провідний фахівець
  15. Юренін К.Ю., м.н.с.
  16. Соценко В.В., м.н.с
  17. Безбах О.М., провідний фахівець
  18. Негруца Р.Ю., провідний фахівець
  19. Акімова А.А., провідний фахівець
  20. Кобельник О.С., м.н.с.
  21. Богуш Г.Ю., студент
  22. Макоєд О.В., студент

Практична цінність результатів для суспільства та економіки.

  За результатами виконання  науково-дослідної роботи вирішено наукову проблему створення нових модифікованих нанодобавками композитних матеріалів для захисних покриттів з поліпшеними фізико-механічними, теплофізичними, антикорозійними характеристиками і зносостійкістю. Вирішення наукової проблеми полягає у дослідженні властивостей і науково-обґрунтованому керуванні процесами структуроутворення в результаті модифікування зв’язувача, наповнювача і композицій в цілому, а також у встановленні закономірностей, механізмів та особливостей підвищення експлуатаційних характеристик композитів внаслідок поліпшення міжфазової взаємодії у процесі формування матеріалів.

Інтегрованість у виробництво і у світовий науковий простір.

  У рамках виконання дослідження було виконано 2 госпдоговірні науково-технічні роботи. Результати досліджень впроваджено на підприємствах: ТОВ «ОСП Корпорація Ватра» (м. Тернопіль), ТОВ «Херсонське суднобудівне підприємство» (м. Херсон). Співпрацю підтверджено актами впровадження.

  Підписано договір про співпрацю для подальших досліджень у світовому науковому просторі з наступними організаціями:

  • Республіканське державне підприємство «Карагандинський державний університет імені академіка Е.А. Букетова» (Казахстан) (угода про співпрацю від 15.11.17 р.);
  • Технічний університет в Кошице (Словаччина) (угода про співпрацю від 16.11.17 р.);
  • Державна наукова установа «Інститут механіки металополімерних систем імені В.О. Бєлого Національної академії наук Білорусі» (Білорусь) (угода про співпрацю від 03.10.18 р.);
  • Bejing Eurasian International Centre For Economic And Cultural Exchange (м. Пекін, Китайська народна республіка) (угода про співпрацю від 08.11.19 р.).

Перспективи розвитку наукових досліджень та наукової роботи.

  Результати наукової роботи додатково заплановано впровадити на підприємствах машино-, авіа- і суднобудування, хімічної, харчової, нафтопереробної, радіолокаційної промисловості. Потенційними підприємствами є:

  • підприємство ТОВ «Суднобудівна компанія «Марина груп»» (м. Херсон), що дозволить забезпечити збільшення міжремонтного періоду устаткування;
  • Beijing Eurasian lnternational Centre For Economic And Cultural Exchange (м. Пекін, КНР) для впровадження на промислових підприємствах Китайської Народної Республіки;
  • Державне підприємство «Ізмаїльський морський торговельний порт» (м. Чорноморськ);
  • Гусятинська газокомпресорна станція управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз» (Тернопільська область);

  Потенційні замовники за кордоном:

  • АО Судоремонтний завод (СРЗ) «Одесос» (Варна, Болгарія);
  • Remontowa Shipbuilding (Gdansk, Poland);
  • автомобільний завод Skoda (Словацька Республіка);
  • автомобілеремонтне підприємство «Mechanika Pojazdowa» (Польща).

  Науково-технічна (експериментальна) розробка «Розробка епоксидних нанокомпозитів для підвищення експлуатаційних характеристик обладнання морського транспорту» (№ державної реєстрації 0117U003835), науковий керівник д.т.н., професор кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Сапронов О.О. Термін виконання: 01.10.2017 – 30.09.2019 р.

  За результатами розробки опубліковано 5 статей у журналах, що входять до наукометричних баз даних Web of Science Corre Collection та Scopus, 17 статей у журналах, що входять до переліку фахових видань України, 2 монографії.

Список виконавців:

  1. Сапронов О.О., с.н.с., д.т.н., доцент
  2. Браїло М.В., с.н.с., к.т.н., доцент
  3. Якущенко С.В., м.н.с.
  4. Сметанкін С.О., м.н.с.
  5. Богдан А.П., м.н.с.
  6. Кулініч А.Г., м.н.с.
  7. Сапронова А.В., м.н.с.
  8. Чернявська Т.В., м.н.с.
  9. Соценко В.В., м.н.с.
  10. Кулінич В.Г., м.н.с.
  11. Стухляк Д.П., м.н.с.
  12. Хруставка С.О., студент
  13. Стародубець О.В., студент

Практична цінність результатів для суспільства та економіки.

  Створено нові нанокомпозити для захисних покриттів з підвищеними показниками фізико-механічних, теплофізичних, антикорозійних характеристик і гідроабразивної зносостійкості. Отримані у проєкті результати забезпечують вирішення важливого науковоприкладного завдання у галузі матеріалознавства – захист довговимірних поверхонь обладнання складного профілю морського і річкового транспорту від корозії та дії гідроабразиву за рахунок використання нових нанокомпозитів, модифікованих ультразвуковою обробкою.

  Вперше досліджено вплив ультразвукового диспергування епоксидних композицій з нанодобавками на властивості та експлуатаційні характеристики епоксидних композитних матеріалів. Обробка ультразвуком забезпечує рівномірний розподіл наповнювача у матеріалах, поліпшене змочування наночасток, а також активацію макромолекул зв’язувача до міжфазової взаємодії, що поліпшує адгезійні і когезійні властивості композитів.

  На основі проведених досліджень і отриманих результатів створено нові композитні матеріали і покриття на їх основі з прогнозованими експлуатаційними характеристиками для захисту обладнання морського та річкового транспорту від корозії, спрацювання, а також з можливістю відновлювати пошкоджені поверхні устаткування. Розроблено технологічний регламент нанесення покриттів на деталі дейдвудних комплексів та корпусів суден, які експлуатують в умовах впливу агресивних середовищ при динамічних навантаженнях. Запропоновано новий спосіб формування епоксикомпозитів шляхом попередньої обробки композицій з нанонаповнювачами ультразвуком, що дозволяє поліпшити фізико-механічні і теплофізичні властивості композитних матеріалів.

Інтегрованість у виробництво і у світовий науковий простір.

  Результати розробки реалізовано: на ПП «Інженерне бюро» «Корвет» (Україна, м. Херсон) для поліпшення антикорозійних властивостей поверхонь технологічного устаткування, зокрема морського та річкового транспорту (палубні механізми, елементи палуби, надбудов, корпус судна); підприємстві LECH-POL DYSTRYBUCJA і «Mechanika Pojazdowa» (Польша) для захисту поверхонь засобів транспорту, які експлуатують в умовах впливу агресивних середовищ, знакозмінних температур; на судні «Sabada» судновласної компанії «Avrey Commerce Ltd.» (Сейшельські острови); судноремонтному підприємстві ТОВ «Шипярд 1930» (Україна, м. Херсон) для захисту та відновлення елементів допоміжного устаткування суден.

  Підписано договір про співпрацю у світовому науковому просторі з наступними організаціями:

  • Білоруський державний технологічний університет (Білорусь) (угода про співпрацю від 27.11.18 р.);
  • Інститут полімерів Словацької академії наук (Словаччина) (угода про співпрацю від 22.02.19 р.);
  • Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України (м. Київ, Україна) (угода про співпрацю від 03.10.19 р.);
  • Zhejiang ACME Information Technology Co. LTD (м. Чшецзян, Китайська народна республіка) (угода про співпрацю від 05.11.19 р.);

Перспективи розвитку наукових досліджень та наукової роботи.

  Результати наукової роботи заплановано впровадити в межах підприємств машино-, авіа- і суднобудування, хімічної, харчової, нафтопереробної, радіолокаційної промисловості.  Потенційними підприємствами є:

  • Херсонський судноремонтний завод ім. Куйбишева (м. Херсон);
  • Державне підприємство «Ізмаїльський морський торговельний порт» (м. Чорноморськ);
  • Beijing Eurasian lnternational Centre For Economic And Cultural Exchange (м. Пекін, КНР) для впровадження на промислових підприємствах Китайської Народної Республіки;

Організації, які зацікавлені у використанні розроблених композитів:

  • ГП «Гомельский суднобудівельно-судноремонтний завод» (м. Гомель, Республіка Білорусь);
  • Zhuji Lingbei Huafu Line Factory (м. Чжуцзи, КНР).

  У 2018 році отримано Грант Президента України на виконання науково-дослідної роботи «Розроблення полімерних нанокомпозитних покриттів для корозійного захисту обладнання і техніки військового призначення» (номер державної реєстрації 0118U005235), керівник – к.т.н., старший науковий співробітник Сапронов О.О.). Термін виконання дослідження 09.2018 – 12.2018 р.

  Перспектива впровадження розроблених матеріалів на промислових підприємствах Китайської Народної Республіки на умовах заключеного договору про міжнародну співпрацю з Beijing Eurasian lnternational Centre For Economic And Cultural Exchange (м. Пекін, КНР) (угода про співпрацю від 08.11.19 р.) та Zhejiang ACME Information Technology Co. LTD (м. Чшецзян, Китайська народна республіка) (угода про співпрацю від 05.11.19 р.).

  Перспективним у майбутньому є впровадження розроблених матеріалів у вигляді антикорозійних покриттів при побудові та ремонті суден у Херсонському суднобудівному судноремонтному заводі ім. Комінтерну (м. Херсон) та АО Судноремонтному заводі (СРЗ) «Одесос» (Варна, Болгарія).

  У 2019 році отримано Грант Президента України для підтримки наукових досліджень докторам наук «Розробка модифікованих матеріалів для захисних покриттів з підвищеними антикорозійними властивостями і зносостійкістю для відновлення засобів транспорту» (реєстраційний номер проекту – Ф85/57204), керівник – Букетов А.В. Термін виконання дослідження 10.2019 – 12.2019 р.

  Перспективним у майбутньому є впровадження розроблених матеріалів на промислових підприємствах Китайської Народної Республіки на умовах заключеного договору про міжнародну співпрацю з Beijing Eurasian lnternational Centre For Economic And Cultural Exchange (м. Пекін, КНР) (угода про співпрацю від 08.11.19 р.) та Zhejiang ACME Information Technology Co. LTD (м. Чшецзян, Китайська народна республіка) (угода про співпрацю від 05.11.19 р.).

  Також передбачається впровадження розроблених антикорозійних покриттів для захисту обладнання водного транспорту на Суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» та газотранспортного обладнання на Гусятинській газокомпресорній станції управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз» (Тернопільська область).

  У 2020 році викладачі кафедри виграли конкурс Національного фонду досліджень України «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» та отримали фінансування за кошти державного бюджету проєкту 2020.02/393 «Розробка нанополімерних композитів для відновлення основних механізмів та корпусів водного і наземного транспорту» (№ державної реєстрації 0120U104918). Дослідження розпочато у 2020 році.

Керівник:

д.т.н., проф. Букетов А. В

Виконавці:

  1. Сапронов О.О., д.т.н., доцент, професор кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Херсонської державної морської академії
  2. Браїло Микола Володимирович, к.т.н., доцент, доцент кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Херсонської державної морської академії
  3. Якущенко Сергій Вікторович, асистент кафедри природничо-наукових дисциплін Херсонської державної морської академії
  4. Сметанкін Сергій Олексійович, асистент кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Херсонської державної морської академії
  5. Сапронова Анна Вікторівна, аспірант кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Херсонської державної морської академії
  6. Соценко Віталій Віталійович, аспірант кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Херсонської державної морської академії
  7. Юренін Кирило Юрійович, аспірант кафедри транспортних технологій та механічної інженерії Херсонської державної морської академії

  Публікації викладачів кафедри. Викладачі та співробітники кафедри активно публікують результати своїх досліджень у провідних фахових наукових виданнях України та зарубіжжя, беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, семінарах та симпозіумах. Щорічно викладачі кафедри публікують більше: 30 статей у наукових фахових виданнях, 50 тез доповідей, 10 патентів.

  На основі результатів наукових досліджень співробітниками кафедри опубліковано більше 20-ти монографій. Також викладачами кафедри підготовлено навчальні посібники, що використовуються в навчальному процесі.