Корисна інформація

Міграційні питання

Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на законній підставі, можуть тимчасово перебувати на території України протягом дії візи.

Продовження терміну перебування в Україні іноземців і осіб без громадянства, які прибули з метою навчання, здійснюється органами Державної міграційної служби за поданням відповідного навчального закладу. Для продовження строку перебування в Україні в триденний термін після прибуття в Україну іноземець повинен подати до університету всі необхідні документи.

У разі зміни інформації в паспорті іноземця протягом строку дії посвідки інформація про це подається до територіального органу або підрозділу ДМС, який видав посвідку, протягом місяця з моменту настання зміни.

При відрахуванні іноземця з навчального закладу університет повинен у 10-денний строк надати Міграційній службі повідомлення про припинення ним навчання, здати посвідку і скасувати реєстрацію. Після цього протягом 7 днів іноземець повинен залишити територію України. 

Проживання у гуртожитку

Студенти живуть в університетському гуртожитку в кімнатах на 2 або 3 особи.

Заселяючись в гуртожиток, студент отримує перелік майна та пропуск до гуртожитку. У розпорядження студент отримує спальні місця, постільну білизну, полиці та інше. Речі з переліку майна слід використовувати дбайливо, а після використання повернути в первинному стані.

Посуд, кухонне приладдя, пральні засоби та інші необхідні речі студенти купують самостійно, за власні кошти та за власним бажанням.

Відповідно до закону України палити в громадських місцях заборонено.

Перебуваючи в гуртожитку студентам заборонено вживати міцні алкогольні напої чи приходити до гуртожитку в стані алкогольного сп’яніння.

Студентам рекомендовано прокидатися не пізніше ніж о 7:00, снідати, готуватися до початку робочого дня і приходити на навчання вчасно. Після занять у студента є час пообідати, відпочити, зробити домашнє завдання, подивитися визначні місця міста або займатися спортом.

Студенти повинні дотримуватися санітарно-гігієнічних норм в своїх кімнатах та кімнатах загального користування (кухня, туалет).

Кімнати слід прибирати кожного дня. Студенти мають мити столи та плиту на кухні після кожного приготування їжі.

Нікому не дозволено порушувати спокій в гуртожитку. Голосно розмовляти, слухати музику або грати на музичних інструментах після 22:00 у гуртожитку заборонено.

Студента можуть виселити за порушення правил перебування в гуртожитку та / або несвоєчасну сплату за проживання.

Особиста безпека та безпека особистого майна

Задля Вашої безпеки, ми не рекомендуємо Вам запрошувати незнайомих людей до гуртожитку. Не гуляйте ввечері на вулиці самі. Будьте уважні та обережні! Подбайте про Ваші особисті документи та гроші в громадському транспорті.

Найважливішими документами є :

  • закордонний паспорт;
  • посвідка на тимчасове/постійне проживання
  • довідка про реєстрацію місця проживання
  • контракт (на навчання, на проживання в гуртожитку)
  • студентський квиток;
  • залікова книжка;
  • пропуск до гуртожитку;
  • страховка;
  • ідентифікаційний код та інші документи.

Кожен студент має відповідально ставитися до документів та не губити їх.

Якщо Ви загубили один з вищезгаданих документів, Вам слід ТЕРМІНОВО звернутися до відділу по роботі з іноземними громадянами та особами без громадянства.

Якщо Вас затримала поліція

Поліцейські можуть зупинити Вас на вулиці та попросити пред’явити паспорт або посвідку на тимчасове/постійне проживання, тому ці документи завжди мають бути при собі. Поліція має право затримати Вас лише на 2 години для з’ясування певних питань, лише у тому випадку якщо Ви не маєте ніякого документа, який би засвідчував особу.

Якщо ж Вас затримали, попросіть подзвонити до Відділу по роботі з іноземними громадянами та особами без громадянства. Телефон для таких випадків Ви можете знайти на сайті.

Громадський транспорт

Ви можете користуватися громадським транспортом з 6:00 до 23:00.

Від гуртожитку до центру міста та Херсонської державної морської академії можна дістатися маршрутними таксі № 5, № 34, № 47, № 38.

Клімат Херсона

Місто Херсон розташовано на півдні України біля гирла Дніпра.
У цілому клімат Херсона є помірно континентальним з м’якою зимою і теплим (інколи спекотним) літом.

Середньорічна температура повітря становить 13 °С, найнижча вона у січні (мінус 7,0 °С), найвища – в липні (30 °С).

Температура повітря по місяцях, (°С)

ТемператураСіченьЛютийБерезеньКвітеньТравеньЧервеньЛипеньСерпеньВересеньЖовтеньЛистопадГрудень
Денна максимальна0151421253028271462
Нічна мінімальна7-506111416151262-2