Події

Даний захід відбувся 11 березня 2021 року за ініціативою сектору досліджень Таврійського регіону і Криму в місті Херсоні НІСД. Херсонська державна морська академія та Науковий парк ХДМА «Інновації морської індустрії» вдруге виступили співорганізаторами проведення круглого столу. Перший подібний захід в рамках Меморандуму про спільну діяльність НІСД та ХДМА відбувся 1,5 роки тому та мав назву «Розбудова транспортної інфраструктури як рушій соціально-економічного розвитку Півдня України».

Модератором заходу виступив Олександр Максименко, завідувач відділу досліджень Таврійського регіону і Криму в місті Херсоні НІСД.

У роботі круглого столу взяли участь представники влади, бізнесу та науки. З огляду на те, що на заході були представлені провідні вищі навчальні заклади регіону у галузях водного транспорту та суднобудування: співорганізатор заходу — Херсонська державна морська академія та Національний університет кораблебудування ім. Макарова, основна увага була сфокусована на виступах дослідників і науковців. Серед доповідачів круглого столу слід відзначити вітальний виступ заступника директора НІСД д.е.н. Ярослава Жаліла, першого заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія та експерта сектору Тамари Алексенко щодо синергії дій влади, зокрема регіональної, та науки і бізнесу в питанні запровадження інноваційних наукових винаходів для подолання економічного розриву між Україною та країнами-світовими лідерами у втіленні надсучасних технологій.

В своїй доповіді «Досвід функціонування наукового парку Херсонської державної морської академії «Інновації морської індустрії» у впровадженні передових наукових технологій» його директорка д.ф.н. Алена Лещенко зупинилася, зокрема, на результатах співпраці з НІСД. Під час круглого столу детально розглядалися питання використання полімерів (ХДМА) та композитів (НКУ ім. Макарова) в таких галузях як нафтогазова, корабле- та автомобілебудування, суспільна безпека та енергетика. З доповідями про надбання Полімерної школи Херсонської державної морської академії виступили Лауреат Державної премії д.т.н. Андрій Букетов та його команда: д.т.н. Олександр Сапронов, к.т.н. Микола Браїло, к.т.н. Сергій Якущенко та аспірант Кирило Юренін. Особливу увагу виступаючі приділили вторинному використанню відходів сировини української промисловості та економічній ефективності від наднизької вартості полімерних та композитних матеріалів, отриманих за допомогою інноваційних технологій, розробниками яких є саме українські вчені. Від Національного університету кораблебудування ім. Макарова пролунали яскраві доповіді д.т.н. Юрія Харитонова «Формування технологічної платформи Shipbuilding 4.0 в Україні» та к.т.н. Євгена Бурдуна про використання полімерних композитних матеріалів в конструкціях підводних технічних засобів. Керівник Херсонського філіалу компанії ТОВ «Пенетрон-Одеса» Ігор Дармосюк доповів про використання на практиці полімерних композитів для підвищення економічної ефективності транспортних засобів та споруд.


 18 листопада 2020 року Центр професійного розвитку викладача ХДМА разом з Науковим парком «Інновації морської індустрії» стали ініціатором та співорганізатором онлайн-семінару для представників ЗВО південно-східного регіону.

  Онлайн-зустріч проведено за підтримки команди проєкту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національна команда експертів з реформування вищої освіти» й Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

  На початку заходу учасників семінару привітав д.п.н., ректор Василь Чернявський. Із вітальним словом також звернулися, директор «Національного Еразмус+ офісу в Україні» Світлана Шитікова та заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко. Спікерами виступили: Володимир Бахрушин, Вадим Захарченко, Ірина Золотарьова, Андрій Бутенко та Олена Єременко. Координувала захід д.п.н., с.н.с. Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, НЕО в Україні Жанна Таланова.

  На семінарі обговорювалися нові підходи до внутрішнього забезпечення якості вищої освіти відповідно до ESG та національного законодавства; алгоритм розроблення, перегляду та удосконалення освітніх програм на основі Національної рамки кваліфікацій, стандартів вищої освіти, міжнародних стандартів; забезпечення результатів навчання в освітніх програмах; принципи побудови та розвитку силабусу та підготовка до акредитації освітніх програм і методика її проведення. Після кожного блоку був приділений час на відповіді спікерів на запитання від учасників.

  У заході прийняли участь близько 300 представників навчальних закладів Харківської, Луганської, Донецької, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Херсонської та Сумської областей. Всі активні учасники семінару отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

 Для тих, хто не встиг зареєструватися на семінар, велася он-лайн трансляція на Facebook сторінках ХДМА та Центру професійного розвитку викладача, а також розміщено презентації спікерів на офіційній сторінці Національного Еразмус+ офісу в Україні. https://www.youtube.com/embed/86n9zAn1xhQ


  Даний захід відбувся 25 вересня 2020 року в Херсонській державній морській академії. Організаторами були Балтійсько-Чорноморський форум та науковий парк ХДМА «Інновації морської індустрії». Було проведено три секції, які присвячувалися актуальним питанням сьогодення.

  Модератором першої секції “Міжнародне співробітництво зі створення поясу економічної безпеки” був заступник голови Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха. Учасники заходу обговорювали створення поясу економічною безпеки у період пандемії та після її закінчення. Доповідачами були представники різних країн, зокрема:

  • Андрюс Кубілюс – депутат Європейського Парламенту, експрем’єр-міністр Литви;
  • Алар Терас – представник Міністерства економіки і комунікацій Естонії;
  • Яцек Пєхота – ексміністр економіки Польщі;
  • Тойли Атаєв – Надзвичайний та Повноважний Посол Туркменістану в Україні (Туркменістан);
  • Гвідас Керушаускас – посол з особливих доручень МЗС Литви;
  • Даріуш Киянка – представник Агенції розвитку Померанії (Польща);
  • Арнур Танбай – радник Посольства Казахстану в Україні (Казахстан);
  • Суат Хаджисаліхоглу – Президент Торгово-промислової палати Трабзона (Туреччина).

  Після завершення роботи першої секції було підписано низку договорів, зокрема меморандум про партнерство між Балтійсько-Чорноморським економічним форумом та Міжнародним трейд-клубом в Україні. Міжнародний трейд-клуб об’єднує понад 60 дипломатичних та торгових представників зарубіжних посольств в Україні. Від Балтійсько-Чорноморського економічного форуму меморандум підписав голова правління Віктор Попов, а від Міжнародного трейд-клубу в Україні — віцепрезидент трейд-клубу, перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчова. Угоду завізував під час форуму член правління трейд-клубу, комерційний аташе Посольства Литовської Республіки в Україні Сергіюс Тіхоміровіс.

  Меморандум про співпрацю між Торгово-Промисловою палатою Трабзона та Балтійсько-Чорноморським економічним форумом підписали голова правління форуму Віктор Попов і голова правління палати Суат Хаджисаліхоглу.

  “Транспортна логістика та створення міжнародного коридору ефективної співпраці” — таку назву мала друга секція VII  Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, який відбувся на базі Херсонської державної морської академії  25 вересня 2020 року.

  Проблему обговорювали представники різних країн, зокрема:

  • Лейла Батирбекова– заступник генерального секретаря Асоціації Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (Казахстан);
  • Серік Ахметов – генеральний директор порту Курик (Казахстан);
  • Матеуш Франкевіч – керівник проектів порту Гдиня (Польща);
  • Сергиюс Тихомировас – атташе Посольства Литовської Республіки в Україні;
  • Арунас Друнгілас – директор з маркетингу порту Клайпеда (Литва);
  • Віктор Соха – директор “Дніпро Карго” (Великобританія-Україна);
  • Дмитро Жмінько – голова ради директорів Ю-ПОРТ ГРУП (Великобританія-Україна).

 Модератором другої секції був заступник голови Балтійсько-Чорноморського економічного форуму Володимир Макуха. Після завершення роботи секції генеральний директор порту Курик Серік Ахметов та генеральний директор компанії «Туркмен Міллі Логістик» Бегенч Мамедов підписали  договір про співробітництво на Каспійському морі між сучасним морським портом Курик (Казахстан) та одним із лідерів транспортно-логістичної галузі Туркменістану, компанією «Туркмен Міллі Логістик».

  Також був підписаний чотирьохсторонній договір про співпрацю між Херсонською державною морською академією, науковим парком ХДМА «Інновації морської індустрії», Литовською морською академією та портом Курик. Підписантами були ректор ХДМА Василь Чернявський, директор наукового парку ХДМА Альона Лещенко, директор ЛМА Валдіс Станкевич та генеральний директор порту Курик Серік Ахметов.

  Договір про партнерство між гміною Громадка (Польща) та Музиківською об’єднаною територіальною громадою (Україна) з української сторони було підписано головою Музиківської ОТГ Савелієм Лейбзоном , з польської — війтом (мером) гміни Громадка Даріушем Павліщі.

Третя секція “Міжнародне співробітництво в сфері вищої освіти: можливості та перспективи” модерувалася ректором Херсонської державної морської академії Василем Чернявським.

  Головною темою секції було розвиток міжнародного співробітництва та вплив пандемії. Василь Чернявський запропонував колегам звернутися до можливостей віртуальної академічної мобільності, яка дасть змогу не переривати процес, а навпаки, продумати усі можливості для його впровадження саме у такій формі.

  Доповідачами були представники різних країн, зокрема:

  • Ріма Мікієне– віце-ректор Литовської морської академії (Литва);
  • Хейккі Коівісто – Представник міжнародної асоціації морських університетів, професор університету Сатакунти (Фінляндія);
  • Снєгуоле Матулієне –декан Академії громадської безпеки Університету імені Миколи Ромеріса (Литва);  
  • Артур Каграманян – проректор Українського державного університету залізничного транспорту (Україна);
  • Артурас Разбадаускас – ректор Клайпедського університету (м. Клайпеда, Литва);
  • Благовест Бєлєв – науковий секретар військово-морської академії ім. Вапцарова (Болгарія);
  • Валентин Чимшир – директор Дунайського інституту Національного університету “Одеська морська академія” (Україна);
  • Олександр Максименко – завідувач сектору досліджень Таврійського регіону і Криму Національного інституту стратегічних досліджень (Україна);
  • Даріуш Павліщі –  Війт гміни Громадка Болестлавецького повіту Нижнєсілезького воєводства, доктор інженер (Польща).

  Після завершення роботи секції було підписано договір про співпрацю ХДМА та Університету імені Миколи Ромеріса, підписантами були ректор ХДМА Василь Чернявський та Снєгуоле Матулієне, декан Академії громадської безпеки Університету, яка представляла університет Миколи Ромеріса на Форумі.

  Також, був підписаний меморандум про партнерство між ХДМА та Дунайським інститутом Національного університету “Одеська морська академія”. З боку ХДМА підписував ректор Василь Чернявський, з боку Дунайського інституту Національного університету “Одеська морська академія” директор Валентин Чимшир.

  Разом з тим, ректор ХДМА Василь Чернявський оголосив та підписав Туллуарську декларацію стійкого розвитку. Реєстратором Таллуарської декларації є організація, заснована у Вашингтоні, під назвою Лідери Університетів для Сталого Розвитку. За даними на 1 лютого 2017, декларація була підписана 502-ма ректорами університетів і коледжів з 55 країн на 5-ти континентах.

  Це надасть можливість ХДМА увійти в Асоціацію лідерів університетів за стале майбутнє.

 Презентації:

  1. УкрДУЗТ.
  2. LMA.

Статті:

  1. СТВОРЕННЯ МІЖНАРОДНОГО КОРИДОРУ ЕФЕКТИВНОЇ СПІВПРАЦІ
  2. ЛИТВА, УКРАЇНА ТА КАЗАХСТАН – СУЧАСНИЙ ФОРМАТ ПРОГРЕСИВНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
  3. РОЗВИВАЮЧИ МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
  4. НАГОРОДЖЕНО ОРДЕНОМ «ЗА ЕФЕКТИВНІСТЬ»
  5. ПРЕДСТАВЛЕНО КЕРІВНИКІВ ПРОЕКТІВ З ПОЛЬЩЕЮ ТА ЙОРДАНІЄЮ
  6. ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО НА КАСПІЙСЬКОМУ МОРІ ПІДПИСАНО В УКРАЇНІ
  7. АКТУАЛЬНІСТЬ СТВОРЕННЯ КРАЇНАМИ ЄВРОПИ ТА АЗІЇ ПОЯСУ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
  8. ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ТПП ТРАБЗОНА
  9. ПАРТНЕРСТВО, СПРЯМОВАНЕ НА РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
  10. ПОЛЬСЬКА ГРОМАДКА ТА УКРАЇНСЬКА МУЗИКІВКА – ПАРТНЕРИ!

Науковий парк та Національний інститут стратегічних досліджень провели даний захід 26 листопада 2019 року.

З вітальним словом до учасників круглого столу виступив проректор з навчально-виховної роботи ХДМА О. Шумей. Виступив також заступник директора НІСД Я. Жаліло. Модератором круглого столу був О. Максименко. Учасниками круглого столу були науковці та представники транспортної галузі Херсону, Одеси, Миколаєва. Виступили науковці вищих навчальних закладів Херсона та Миколаєва та представники транспортної галузі Херсона, Одеси, Миколаєва.