Erasmus+

ЕРАЗМУС+ – це програма Європейського Союзу на період 2021-2027 рр., що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

1 червня 2021 року ХДМА приєдналась до дворічного проєкту MERSol (Maritime Engine Room Simulator On-Line) у рамках програми Erasmus+. Проєкт призначений для розробки нових навчальних модулів із можливістю оцінювання, спеціального програмного забезпечення онлайн симулятора машинного відділення (ERS) з використанням діджиталізації. З метою вдосконалення освіти та професійної підготовки, учасники проєкту набуватимуть та розвиватимуть ключові компетенції,  які відповідають потребам ринку праці.

Цей інноваційний проєкт унікальним чином поєднує освітні установи та малі й середні підприємства морського кластера, а саме:

  • SAMK є провідною організацією проекту www.samk.fi
  • Imagesoft Oy пропонує досвід у тренажерах www.imagesoft.fi
  • The Universitat Politècnica de Catalunya (UPC) очолює навчальні модулі з машинного віділення судна www.upc.edu/ca
  • Lithuanian Maritime Academy (LMA) пропонує досвід Латвії в галузі машинного віділення судна www.lajm.lt
  • Piri Reis University (PRU) пропонує досвід Турції щодо роботи механіків в машинному відділенні судна www.pirireis.edu.tr
  • Spinaker – компанія Словенії, що була відзначена нагородою в своїй галузі www.spinaker.si
  • Херсонська державна морська академія (ХДМА) пропонує досвід України щодо роботи механіків в машинному відділенні судна www.ksma.ks.ua
  • 24 червня 2021 року, на платформі WEBEX відбулася перша онлайн-зустріч у рамках проєкту Erasmus + KA 226 – Стратегічні партнерства в сфері вищої освіти. Мета зустрічі – реалізація міжнародного проєкту MERSol (Maritime Engine Room Simulator on-line). Проєктна команда складається з 21–ї особи. Від Херсонської державної морської академії до неї долучилися начальниця відділу міжнародних зв’язків ХДМА, к.п.н. Альона Юрженко, доцент кафедри ЕСЕУ ХДМА, к.т.н. Юрій Богдан і старший викладач кафедри ЕСЕЗА, к.т.н. Артем Іванов. З вітальним словом та доповіддю про особливості реалізації першого етапу проєкту виступив менеджер проєкту Хеіккі Коівісто (Satakunta University of Applied Sciences). Він надав практичні рекомендації щодо управління процесами створення онлайн симулятора машинного відділення.
  • 30 cерпня 2021 року – онлайн-зустріч учасників проєкту. Виступ менеджера проєкту Heikki Koivisto (Satakunta University of Applied Sciences) щодо розподілу навчальних модулів між командами проєкту для подальшої їх розробки.
  • 14 вересня 2021 року відбулася чергова онлайн-зустріч учасників проєкту, надано практичні рекомендації проєктній команді ХДМА щодо розробки навчального модулю “Електрика у машинному відділенні”.
  • 12 жовтня 2021 року онлайн-зустріч учасників проєкту. Моніторинг менеджером проєкту відповідного процесу розрбки навчального модулю “Електрика у машинному відділенні”, попередня презентація остаточних результатів проєктною командою ХДМА.
  • 23 листопада 2021 року відбулася чергова онлайн-зустріч у рамках міжнародного проєкту MERSol (Maritime Engine Room Simulator on-line). До неї долучилися начальниця відділу міжнародних зв’язків ХДМА, к.п.н. Альона Юрженко та старший викладач кафедри ЕСЕЗА, к.т.н. Артем Іванов. Учасники ХДМА (Артем Іванов, Юрій Богдан) отримали позитивні відгуки від інших членів команд по розробці навчального модулю “Електрика у машинному відділенні”.
  • 14 грудня 2021 року відбулася остання онлайн-зустріч у 2021 році з учасниками у рамках міжнародного проєкту MERSol (Maritime Engine Room Simulator on-line). Обговорено особливості реалізації навчальних модулей проєкту.
  • 11 січня 2022 року відбулася онлайн-зустріч з учасниками проєкту. Обговорено питання організації очної робочої зустрічі (м. Блед, Словенія 17.01.2022-18.01.2022)
  • 17-18 січня 2022 року відбулася офлайн-зустріч у м. Блед, Словенія. Представники ХДМА обговорили з іншими учасниками два перші навчальні модулі проєкту.
  • 22 березня 2022 року відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили ситуацію в Україні, шаблон MOODLE.
  • Серія онлайн-зустрічей проходила 5 травня, 7 червня, 21 червня та 6 вересня 2022 року.
This image has an empty alt attribute; its file name is 07.06.22-1024x576.jpg

This image has an empty alt attribute; its file name is 21.06.22-1024x576.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is 06.09.22-1024x576.jpg
  • 20-23 вересня 2022 року в Раумі, Фінляндія, в Університеті прикладних наук Сатакунта (SAMK) відбулася офлайн-зустріч, на якій учасники тестували онлайн-симулятор морського машинного відділення.
  • 11 жовтня 2022 р. відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили IO2 (INTELLECTUAL OUTPUT).
  • 26 жовтня 2022 р. відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили оновлення тренажера та подальше його тестування.
  • 01 грудня 2022 р. відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили ситуацію в м. Херсоні, помилки в симуляторі та дедлайни до коли вони будуть виправлені.
  • 13 грудня 2022 р. відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили ситуацію в Україні та м. Херсоні, оновлення по симулятору та наступну офлайн зустріч у Клайпеді (Литва).
  • 10 січня 2023 р. відбулася онлайн-зустріч. Від ХДМА модуль Електрика повністю завершений і завантажений на Moodle SAMK. Наступний модуль проходить апробацію у інших учасників проекту.
  • 24 січня 2023 р. відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили ситуацію в Україні та 1-8 модулі.
  • 30-31 січня 2023 року представники Херсонської державної морської академії взяли участь у зустрічі учасників проєкту МЕРСОЛ, (Maritime Engine Room Simulator On-Line) на базі Литовської морської академії . В цьому проєкті , у рамках програми Erasmus+, ХДМА бере участь з 2021 року. У рамках заходу відбулася презентація спеціального програмного забезпечення онлайн симулятора машинного відділення судна (ERS).
    Захід почався з вітального слова ректора ЛМА . Після слова ректора, Хейкки Коівісто, куратор проєкту МЕРСОЛ з Університету прикладних наук Сатакунта (Фінляндія) в своїй доповіді поділився досвідом з учасниками зустрічі і надав практичні рекомендації щодо проєкту. Першу презентацію навчального симулятора представив Герман Родрігес, представник Universitat Politècnica de Catalunya (Іспанія). Він розповів про особливості симуляторів, а саме про створення симулятора машинного відділення судна. Наступну презентацію симулятора здійснив Артем Іванов, співробітник ХДМА. Також, представники ЛМА зробили екскурсію по академії для учасників проекту МЕРСОЛ. У другий день зустрічі, 31 січня 2023 року, учасники проєкту обговорили робочі модулі проєкту на платформі MOODLE.
  • 23 лютого 2023 р. відбулася онлайн-зустріч, учасники якої обговорили Intellectual output 3 guide та ситуацію в Україні, Туреччині.
  • 9 березня 2023 р. відбулася онлайн-зустріч з партнерами проекту MERSol. Основна дискусія була щодо часу і місця проведення фінальної конференції. Скоріш за все вона відбудеться у середині травня у Фінляндії. Хейккі про це додатково повідомить. Більш детальна інформація щодо сьогоднішньої онлайн зустрічі буде у протоколі, який Хейккі традиційно надсилає напередодні наступної.
  • 28 березня 2023 р. відбулася зустріч з партнерами проекту. Перш за все Хейкі Ковісто наголосив про необхідність завершення звітних питань, а саме затраченого на проєкт часу, витрати коштів. Говорили про реальний стан проекту.
  • 29 березня 2023 р. відбулася чергова онлайн-зустріч з партнерами проекту Multiplier event Барселона, Іспанія.
  • 18 квітня 2023 р. відбулась запланована зустріч з партнерами проєкту MERSol. Одним із розглянутих питань було про необхідність відгуків та коментарів від партнерів на перший проєктний екземпляр посібника MERSol guide book. Фінальну версію посібника після врахування усіх відгуків та коментарів від партнерів необхідно буде перекласти також на українську мову і розмістити їх на сайті академії.
  • 15-17 травня 2023 року відбулася заключна конференція у місті Гельсінкі, зустріч за результатами проєкту МЕРСОЛ (Maritime Engine Room Simulator On-Line) та партнерська зустріч (у Стамбулі). Команда ХДМА, разом із командами із Фінляндії, Туреччини, Іспанії, Литви та Словенії працювала над проєктом із 2021 року – створення онлайн симулятора машинного відділення. У рамках заходу відбулася презентація робочих модулів проєкту представників кожної із сторін. Представники від Херсонської державної морської академії старший викладач кафедри ЕСЕЗА, к.т.н. Артем Іванов та доцент кафедри ЕСЕУ, к.т.н. Юрій Богдан гідно представили свої наукові дослідження, показали високий рівень професійної підготовки та науково-дослідницької роботи.
  • 30 травня 2023 року відбулася остання звітна зустріч партнерів проєкту MERSol (Онлайн тренажер суднового машинного відділення). Загалом протягом проєкту було 35 онлайн зустрічей. Координатор проєкту Хейккі Коівісто з університету прикладних наук Сатакунта (Фінляндія) доповів про особливості реалізації проєкту, звітував про заходи, де онлайн тренажер буде представлений у майбутньому та висловив побажання зустрітися у наступних проєктах.

Детальніша інформація про проєкт

  • 11 жовтня 2023 р. на платформі ZOOM команда Херсонської державної морської академії провела онлайн захід «Досвід роботи ХДМА в стратегічному партнерстві KA 226 Erasmus+: проєкт MERSol (Maritime Engine Room Simulator on-line)». Зустріч організували у рамках Erasmus Days, міжнародної ініціативи, спрямованої на популяризацію програми Erasmus+. Доктор філософських наук Альона ЛЕЩЕНКО запросила всіх бажаючих приєднатися до участі у проєктах, які мають на меті створення освітніх продуктів та розповсюдження різноманітних практик. Кандидат педагогічних наук Альона ЮРЖЕНКО та кандидат технічних наук Артем ІВАНОВ ознайомили учасників із етапами та особливостями реалізації міжнародного проєкту. Проєкт «Онлайн тренажер суднового машинного відділення» зосереджений на пріоритетах підтримки осіб у морському секторі для набуття та розвитку ключових компетенцій та може слугувати прикладом як для тих команд, які вже реалізують проєкти програми ЄС Еразмус+, так і може надихнути всіх, хто хоче спробувати свої сили у поданні грантової заявки. Під час онлайн-заходу учасники мали змогу поспілкуватися зі спікерами та отримати відповіді на запитання.

Детальніше про проєкт MERSol

  • У ході роботи щорічної конференції IAMU AGA 2023, цього року конференція проходить у Гельсінкі (Фінляндія), координатор міжнародного проєкту Хейккі Коівісто з Університету прикладних наук Сатакунта (Фінляндія) презентував статтю Heikki Koivisto, Lesya Demydenko, German de Melo, Taner Albayrak, Gintvilė Šimkonienė and Artem Ivanov: On-line ERS (індексація в наукометричній базі даних Scopus).

РОБОЧА ГРУПА

Артем Іванов – к.т.н., старший викладач кафедри експлуатації суднового електрообладнання та засобів автоматики (керівник робочої групи)

Юрій Богдан – к.т.н., доцент кафедри експлуатації cуднових енергетичних установок

Альона Лещенко – д. філос. н., проф., професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та інноваційної педагогіки

Альона Юрженко – к. пед. н., старший викладач кафедри англійської мови з підготовки морських фахівців за скороченою програмою