DAAD

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) – найбільша організація у світі в сфері підтримки міжнародного обміну студентами та вченими. Вона є зареєстрованою спілкою із центром у Бонні, її членами є всі державно акредитовані ЗВО та студентські представництва цих ЗВО. 

ХДМА взяла участь у двох навчальних курсах щодо інтернаціоналізації в межах програми Німецької служби академічного обміну (DAAD).

На базі Університету прикладних наук м. Мюнстер дистанційно пройдено курс «THEA Ukraine – Training for Higher Education Administrators in Ukraine». THEA Ukraine – це програма професійного розвитку для адміністраторів вищої школи в Україні в галузі інтернаціоналізації вищої освіти та наукового менеджменту. Вона поєднує навчальний компонент та консультації щодо проєктів організаційного розвитку. Програма допомогла розвинути такі вміння як стратегічне планування, менеджмент проєктів та процесів, а також регулювання змін з метою інтернаціоналізації.

Участь ХДМА в міжнародному проєкті
з менеджменту інтернаціоналізації за підтримки DAAD

Херсонська державна морська академія разом з 15 іншими ЗВО України  бере участь у проєкті «Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022/2023» («Управління інтернаціоналізацією та німецько-українським академічним співробітництвом 2022/2023»).

Проєкт Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022/2023» був розроблений Міжнародним офісом Університету Лейбніца в Ганновері за підтримки DAAD в рамках програми «Підтримка інтернаціоналізації українських вищих навчальних закладів – програми підвищення кваліфікації для адміністраторів українських вищих навчальних закладів у сфері освіти та академічного менеджменту (2022-2023 роки)».

Основна мета навчального курсу – забезпечити співробітників українських ЗВО новітніми знаннями про різні аспекти інтернаціоналізації та навчити їх менеджменту інтернаціоналізації, а також розвивати німецько-українську співпрацю.

Слухачі курсу:

  • дізнаються про концепції та стратегії інтернаціоналізації вищої освіти в різних країнах;
  • матимуть змогу порівняти німецьку та українську системи, а також структуру ЗВО;
  • дізнаються як справлятися з усіма аспектами академічної мобільності та наукового співробітництва;
  • дізнаються як розробляти та реалізовувати відповідну стратегію інтернаціоналізації чи будь-який інший індивідуальний проєкт зі сфери інтернаціоналізації, котрий актуальний для їх власного ЗВО;
  •  дізнаються про наявні інструменти фінансування для міжнародного співробітництва.

Курс розпочався в січні 2022 року, передбачає онлайн воркшопи і короткочасні стажування в університетах Німеччини та завершиться звітною конференцією у травні 2023 року. З 25 квітня по 29 квітня 2022 року відбувся вже 3 цикл семінарів на тему «Internationalisation at Home» (Інтернаціоналізація вдома) за участі всесвітньовідомих експертів у цій галузі (Espeth Jones, Tanja Reiffenrath, Sake Jager, María Cortés Puch).

Детальна інформація за посиланням

  • У березні 2023 р. відбулася зустріч учасників міжнародного проекту Німецької служби академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austauschdienst, DAAD)
  • 29 березня 2023 року відбувся онлайн-захід від DAAD (Німецька служба академічних обмінів) – Навчання та дослідження в Німеччині.