Навчальна лабораторія «Засоби електронної навігації»

Навчальна лабораторія «Засоби електронної навігації» розташована у навчальному корпусі № 1 ХДМА та складається з тренажерів:

  • засоби автоматичної радіолокаційної прокладки (ЗАРП) – ауд. №208 НК № 1 ХДМА;
  • навігаційний місток судна — ауд. № 206 НК № 1 ХДМА.

В лабораторії встановлено програмне забезпечення «Navi-Тrainer Professional 5000» виробництва компанії ТРАНЗАС, призначене для навчання та сертифікації вахтових офіцерів, старших помічників, капітанів і лоцманів торговельних і риболовецьких суден реєстровою місткістю 500 тонн і більше. Тренажер «NТPro 5000» сертифікований норвезьким класифікаційним товариством Det Norske Veritas. Версія-5000 враховує досвід користувачів і створений з використанням останніх технологічних розробок компанії «TRANSAS».

Дисципліни, які викладаються у лабораторії: “Управління судном”, “Теорія та практика управління судном”, “Теорія та практика управління рухом судна”, “Міжнародні правила запобігання зіткнення суден у морі та використання радіолокатора і засобів автоматичної радіолокаційної прокладки при розходженні суден”, “Master and Pilot”.

Лабораторія-тренажер призначена для проходження підготовки відповідно до вимог Манільських поправок 2010 року до Конвенції ПДНВ 78/95, які набудуть чинності з 2017 року. Згідно з цими поправкам і положенням конвенції SOLAS, частиною V, правилом 19. 2.10 «про обов’язкове встановлення ЕКНІС на суднах морського флоту», що набрали чинності 01.01.2012 капітани, старші помічники і вахтові офіцери, які працюють на суднах, обладнаних ЕКНІС, повинні мати сертифікати відповідно до ІМО Модельного курсу 1.27 ( 2012).