Виховна робота

На кафедрі англійської мови в судновій енергетиці відбувся виховний захід англійською мовою

  28 лютого 2020 року на кафедрі англійської мови в судновій енергетиці відбувся виховний захід англійською мовою. Це була зустріч курсантів факультету суднової енергетики з американськими місіонерами, котрі вже протягом багатьох років приїжджають до нашого міста, щоб навчати розмовній англійській мові усіх бажаючих херсонців різних вікових категорій. Elder Molnar та Elder Hooke прийняли запрошення поспілкуватися з нашими курсантами із захопленням. Вони підготували для курсантів цікаві та повчальні завдання, виконуючи котрі хлопці змогли проявити свою активність, а також продемонструвати на практиці навички розмовної англійської мови. Під час заходу панувала дуже товариська атмосфера, усі були активні і зацікавленні у розмові. Жвавий обмін думками з іноземними друзями дуже вразив курсантів ХДМА. У заході взяли участь курсанти 1 курсу 211, 311, 212 груп. Організаторами цього заходу були завідувач кафедри англійської мови в судновій енергетиці канд. пед. наук, доцент Літікова О.І. та викладач Барзій Ю.В..

II Всеукраїнська науково-практична конференція «Роль мови в інтелектуальному формуванні особистості»»

  22.03.2018 у Херсонському державному університеті проходила II Всеукраїнська науково-практична конференція «Роль мови в інтелектуальному формуванні особистості». В її організації взяли участь Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка і Запорізький педагогічний інститут післядипломної освіти. Основними напрямками конференції були: міжкультурна комунікація у сучасному світі, лінгвістика тексту і проблеми методики викладання мов.

  Виступ Косоногова Дмитра, курсанта 231 групи факультету суднової енергетики ХДМА, був присвячений напрямкам інтелектуального розвитку майбутніх суднових механіків через посередництво англомовного комунікативного контенту професійного спрямування. Доповідачем був перелічений ряд програм (ISM Marlins Test of Spoken English, Seagull Onboard Courses, Data Software, Training Profiles, Onboard Training Library and so on), призначених підвищити рівень інформованості суднових механіків і забезпечити у них конгруентну різним ситуаціям поведінку.

Тиждень англійської мови

  У рамках тиждня англійської мови серед курсантів факультету суднової енергетики було проведено ряд заходів, спрямованих на демонстрацію курсантами своїх умінь говоріння, читання й аудіювання англійською мовою, а також знань з історії свого навчального закладу.

    24 жовтня 2016 року викладачем кафедри англійської мови в судновій енергетиці Гришко Юлією Валеріївною було підготовлено та проведено «Brain Ring» для курсантів І–ІІ курсів за скороченою програмою навчання. У ході заходу учасники мали змогу проявити свої знання з основ суднової енергетики, доводячи свою точку зору конкретними аргументами та демонструючи свою креативність.

    У змаганні взяли участь 14 курсантів. Переможцем стала збірна команда «Significant sailors» (211сп та 221сп групи).

    Наступного дня в спортивній залі ХДМА відбулося змагання «KSMA Quiz» серед курсантів ІІ курсів. Конкурс підготувала та провела викладач кафедри англійської мови в судновій енергетиці Усова Яна Олексіївна. Захід пройшов у творчій та веселій атмосфері. Курсанти показали високий рівень володіння знаннями про академію, її історію та визначні події. Команду переможців було нагороджено грамотами за участь, а найактивніший учасник і переможець естафети курсант 221 групи Степан Гедрович отримав сертифікат на придбання навчального посібника з англійської мови на наступний курс.

    За ініціативи викладача англійської мови Барзій Юлії В’ячеславівни 26 жовтня 2016 року для курсантів 211 та 212 груп було проведено виховний захід «Fast! Strong! Smart!». Конкурс пройшов у три етапи, за результатами яких команда переможців «Teams secret» 211 групи отримала заохочувальні призи та грамоти за участь.

    Дякуємо всім учасникам змагань та бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Іноземні студенти ХДМА допомагають школярам у виборі майбутньої професії

  22 квітня 2016 року відбувся відкритий виховний захід профорієнтаційного спрямування «Jobs and Professions. Choosing a career» із залученням іноземних студентів ІІ курсу факультету суднової енергетики Форхада Мохаммада Назіма Уддіна, Хоссаіна Моххаммада Шахавата та Тушара МД Мехеді Хасана (Бангладеш). Захід проходив на базі Херсонської загальноосвітньої школи № 55 І–ІІІ ступенів. Учні 9-А класу мали можливість ознайомитися з переліком престижних професій, які існують сьогодні на ринку праці, та здобути певні знання щодо переваг і недоліків морських спеціальностей.

  Профорієнтаційну роботу організовано та проведено викладачем кафедри англійської мови в судновій енергетиці Гришко Юлією Валеріївною та вчителем англійської мови Херсонської загальноосвітньої школи №55 Гончаренко Іриною Володимирівною.

  Метою даного заходу було ознайомлення учнів школи з найпоширенішими професіями та правилами їх вибору; виховання спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами та складати на цій основі реальний план оволодіння конкретною професією; забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

   Заняття проходило англійською мовою із використанням комп’ютерних засобів навчання. За типами професій учнів розподілили на групи, до яких увійшли іноземні студенти.

  Правильний вибір професії зумовлює позитивну самооцінку, високу продуктивність праці та якість знань. Саме він є тією точкою, в якій перетинаються інтереси особистості та суспільства.

Викладачі кафедри англійської мови виконують обов’язки кураторів академічних груп.

Протягом року проводяться кураторські години (1 раз на 2 тижні за розкладом, що був визначений деканатом) за темами згідно плану виховної роботи інституту. Кожен куратор визначає додаткові заходи щодо виховання курсантів своєї групи. Зв’язок з батьками курсантів підтримується постійно протягом учбового року. Батьки інформуються про успіхи в навчанні та порушення дисципліни їхньою дитиною.

20 вересня було проведено змагання серед курсантів 1-2 курсів по створенню проектів англійською мовою з нагоди Дня міста. Вибір тем визначався сучасними уподобанням наших курсантів щодо проведення вільного часу у певних визначних місцях Херсона. Охоплено було багато інших тем, якими обізнаються наші курсанти. 8 груп прийняли активну участь у формуванні та створенні проектних робіт, а також проявили зацікавленість та оригінальність. Оцінка проектів здійснювалася за трьома критеріями:грамотність, оформлення, насиченість матеріалу.

В результаті підведення підсумків були виявлені наступні переможці:

Втюрін Владислав, Попов Артем та Халак Дмитро (221 група) розділили почесне друге місце.

211 група здобула приз глядацьких симпатій.

Були відзначені за номінаціями:

«Морська душа» – Ізюмов Данило та Степанішин Михайло (222 група),

«З любов’ю до міста» – (221 група),

«За оригінальність» – (311 група),

«За дебют» – ( 222 група).

Кураторська година, присвячена темі: «МУЖНІСТЬ І ВІДВАГА КРІЗЬ ПОКОЛІННЯ»

8 травня 2015 року була проведена кураторська година, присвячена темі: «МУЖНІСТЬ І ВІДВАГА КРІЗЬ ПОКОЛІННЯ». Основна мета: виховати мужність, почуття патріотизму, любов до Батьківщини, до історії свого народу, пошану до ветеранів Другої світової війни. Під час її проведення були висвітлені такі питання:

1. Інформація про ІІ світову війну (відповідно до рекомендацій МОН).

2. Перегляд відеокліпу «Песня о войне». Обговорення.

3. Сучасна війна в Україні. Хвилина мовчання пам’яті всіх загиблих. Кураторська година була проведена з 222 групою куратором Гришко Юлія Валеріївна. Захід відвідав декан факультету суднової енергетики Білоусов Євгеній Вікторович.

Виховна година на тему «Історія ХДМА»

10 вересня 2014 кураторами кафедри англійської мови в судновій енергетиці Гришко Ю.В. і Афанасієвською І.О. проведено виховну годину на тему «Історія ХДМА» на базі музею Херсонської державної морської академії. Основною метою заходу було ознайомити курсантів з видатними випускниками Академії, котрі прославили навчальний заклад на безмежних просторах морів і океанів. Найбільшу увагу курсантів привернула книга – Атлас світу, а також портрет адмірала С.О. Макарова та легенда, що з ним пов’язана.

Discussion Club

З 2011-2012н.р. кафедрою було започатковано ще одну нову для академії форму виховної роботи: Discussion Club.

З засіданнями клубу вправляються викладачі кафедри англійської мови в судновій енергетиці за участю англомовних представників.

Основна увага приділяється спілкуванню, також на зустрічах розширюється словниковий запас, співають пісні (для поліпшення мовлення і для власного задоволення), дивляться фільми та чудово проводять час у дружній обстановці. Заняття безкоштовні, але якісні та корисні.

Попередньо перед кожною зустріччю обирається тема для обговорення. Ініціатива підтримується, тому побажання учасників максимально враховуються.

Заздалегідь кожної зустрічі обирається тема для обговорення (можна дізнатися на кафедрі англійської мови в в судновій енергетиці ХДМА), що дозволяє підготуватися завчасно та за бажанням вживати нові слова та вислови. У кожному обговоренні є свій лідер ( викладач англійської мови або людина, яка вільно володіє мовою). Кожен лідер є ведучим та корегує процес бесіди (якщо необхідно, надає роздатковий матеріал).

Сурових вимог до рівня мови не існує. Клуб запрошує на свої зустрічі усіх, хто може висловлювати вголос свої думки англійською мовою. Необхідний попередній запис.

Час та місце.

Засідання проводяться після 4 пари, 4 рази на рік (по 2 у кожному семестрі) у навчальному корпусі №1 ХДМА, ауд.303. Засідання триває 80 хвилин.

Професія моряка асоціюється у молоді з романтичними образами гарних краєвидів, справжніх чоловіків та успішного життя. Проте мало хто замислюється над тим, чого варті ці мрії і які випробування випадають на долю молодих моряків. Серед таких складнощів – побудова нормальних робочих взаємовідносин у колективі. На судні зустрічаються люди із різних куточків світу, різного віку, з різним досвідом та темпераментом. І протягом 4-6 або й 9 місяців їм необхідно щодня співіснувати та успішно виконувати посадові завдання. Непорозуміння між членами екіпажу призводять до конфлікту, а пізніше й до погіршення роботи на судні. Це може спричинити серйозні наслідки як для учасників конфлікту, так і для всього екіпажу судна. Тож, щоб допомогти курсантам у подальшому успішно вирішувати проблеми у спілкуванні, у рамках щосеместрового дискусійного клубу з англійської мови викладачами кафедри Дьяченко С.М. і Огієнко М.Д. проведено семінар-практикум для курсантів старших курсів з проблеми «Управління конфліктами на судні».

Курсантам запропонували спочатку описати випадки непорозумінь, які вони спостерігали або учасниками яких були під час практики на судні. Зібрану інформацію було проаналізовано, а пізніше на семінарі, що відбувся 17.12.12, учасникам запропонували ознайомитися із типами конфліктів і шляхами їх запобігання та вирішення. Також за допомогою театральних вправ хлопцям надали можливість продемонструвати ті чи інші типи конфліктів та колективно визначити найкращий шлях вирішення проблемної ситуації.

Окрім цінних знань та навичок щодо запобігання та владнання конфліктів на судні, студенти також мали можливість протягом усього семінару практикуватися в англійській мові. Цьому особливо сприяла участь волонтера Корпусу Миру США, носія англійської мови, Вірджинії Елізабет Хендерсон в організації та проведенні цієї зустрічі. Маючи диплом психолога у сфері міжнаціональних відносин, вона змогла дати низку слушних порад учасникам семінару щодо правил поведінки у конфліктних ситуаціях.

Сподіваємося, що її поради допоможуть нашим курсантам успішно побудувати спілкування з членами екіпажу, а практика англійської мови із носієм сприятиме їх подальшому професійному зростанню.