Організація практичної підготовки курсантів

Концепція практичної підготовки курсантів відповідає вимогам Міжнародної Конвенції ПДНВ, з поправками, Положення про проведення практики студентами вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.1993 №93, Положення про організацію та проведення практики курсантів та студентів Херсонської державної морської академії.

Курсанти, які відбувають на плавальну практику, зобов’язані не пізніше як за 10 днів підготувати і надати до відділу організації практики, дипломування та працевлаштування наступні документи:

– Рапорт-клопотання про направлення на плавальну практику;

– Лист-виклик з компанії, яка надає місце практики

– Завдання на плавальну практику (отримати на випусковій кафедрі академії); – Rесогd Тгаіning Воок (Книга реєстрації практичної підготовки курсанта, зареєстрована у відділі організації практики, дипломування та працевлаштування);

– Договір між академією та компанією про індивідуальне проходження практики курсантом-практикантом (якщо відсутній договір між ХДМА і компанією);

Після закінчення терміну практики курсанти повинні  протягом 3 діб прибути до відділу організації практики, дипломування та працевлаштування та деканат (відділення) і проінформувати про повернення та результати плавальної практики.

Загальна форма звітності курсанта з практики – надання звіту. Звіт з практики захищається (із диференційною оцінкою) курсантом у комісії. До складу комісії обов’язково входять: голова комісії з підведення підсумків заліку, керівник практики від ХДМА та фахівець відділу організації практики, дипломування та працевлаштування. Під час здачі звіту з практики члени комісії також проводять опитування курсантів та оцінюють їх знання для допуску до відборів у іноземні  компанії. Результати оцінювання курсантів враховуються при направленні курсантів на відбори у іноземні судноплавні та крюінгові компанії.

Для проходження плавальної практики курсанти повинні мати наступні документи:

  • посвідчення особи моряка;
  • медична комісія;
  • сертифікат «Початкова підготовка та інструктаж з питань безпеки» (НБЖС);
  • сертифікат «Фахівець з рятувальних шлюпок і плотів»;
  • Послужна книжка моряка;
  • книга реєстрації практичної підготовки курсантів (Record Training Book);
  • книга звітів з практики.

 Перед початком проходження першої плавальної практики всі курсанти ХДМА та МК ХДМА проходять тренажерну підготовку на базі лабораторно-тренажерного комплексу ХДМА. Кожен курсант обов’язково отримує необхідну підготовку з питань безпеки життєдіяльності на борту судна та використання рятувальних засобів, охорони судна, що в подальшому засвідчується сертифікатом міжнародного зразка. Також курсанти отримують спеціалізовану тренажерну підготовку з напрямків: управління судновим краном, кріплення морських контейнерів,  безпека при виконанні швартових операцій, такелажна справа.

  Усі необхідні сертифікати курсанти можуть отримати після проходження додаткової підготовки в Херсонському морському спеціалізованому тренажерному центрі при ХДМА  за адресою пр. Ушакова, 20.

  У період навчання в академії курсанти мають  можливість отримати робочу професію (матроса другого класу, моториста другого класу) після проходження додаткової підготовки в Професійно-морському ліцеї Херсонської державної морської академії, який знаходиться за адресою вул. Червонофлотська, 122. Перелік документів, необхідних для отримання робочого диплома – (матрос II класу, моторист II класу):

  • копія атестата про повну загальну середню освіту;
  • копія громадянського паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду.
  • копія послужної книжки моряка (плавальний ценз 62 дня з використанням зобов’язань несення вахт);
  • сертифікат «Початкова підготовка та інструктаж з питань безпеки» (НБЖС);
  • фотографії (2шт.);