Міжнародна академічна мобільність

З метою підвищення якості освіти та ефективності наукових досліджень в ХДМА, а також для покращення конкурентоздатності випускників академії на міжнародних ринках праці, наш заклад освіти долучається до програм Еразмус+. Одним з таких проєктів є програма обміну для здобувачів освіти КА-107  “Student Mobility for Studies”, учасником якого обрано Херсонську державну морську академію.

До 01 червня 2021 року було відібрано 1 (одного) курсанта ХДМА для реалізації академічної  мобільності в Латвійській морській академії протягом 1 семестру (6 місяців) у 2021/22 навчальному році.

  • Вручення дипломів студентам Херсонської державної морської академії в Литовській морській академії. Першими стали студенти електромеханіки Накорик Денис та Цемент Андрій. Студенти отримали два навчальні дипломи: ХДМА та ЛМА.
  • 9 грудня 2022 року, студентам Херсонської державної морської академії, які навчалися у Литовській морській академії за узгодженими програмами, відбулося вручення дипломів ХДМА та ЛМА фахового бакалавра. 44 вихованці успішно захистили дипломні роботи англійською мовою та склали кваліфікаційні іспити.
  • Протягом 12.12.2022- 16.12.2022 доцентка кафедри англійської мови у судноводінні Ірина ШВЕЦОВА працювала в Литовській морській академії за програмою мобільності Еразмус+. Тиждень був насичений різними заходами: зустрічі,лекції, семінари, особисті бесіди та обмін досвідом в роботі із студенством.
  • Завдяки можливостям програми Еразмус+ два студенти першого курсу Херсонської державної морської академії, Владислав Юрков та Ростислав Юрков, отримали грант на піврічне навчання в Литовській морській академії.
  • З 24 по 28 квітня 2023 р. завдяки Еразмус+, викладачі ХДМА Альона ЛЕЩЕНКО та Альона ЮРЖЕНКО працювали у Латвійській морській академії за програмою академічної мобільності . На Еразмус+ тижні були представники із Фінляндії, Албанії, Чорногорії, України. Кожна команда презентувала свій навчальний заклад, провела навчальні заняття, поділилася своїми напрацюваннями та досвідом у різних наукових галузях.
  • 28 червня 2023 року відбувся випуск 58-и студентів Херсонської державної морської академії, які навчалися за узгодженою програмою підготовки між ХДМА та Литовською державною морською академією для отримання двох навчальних дипломів. З привітальним словом виступили ректор ХДМА Василь ЧЕРНЯВСЬКИЙ та директор ЛМА Вацлав СТАНКЕВИЧ. На церемонії вручення дипломів були присутні і спонсори означеного навчального проєкту: голова ITF Seafarers’ Trust Кейті ХІГГІНБОТТОМ, голова ПРМТУ Олег ГРИГОРЮК, представник компанії Марлоу Навігейшін Кіпр Мартін БАНКОВ і Марлоу Навігейшін Україна Сергій САГЛО.