Кабінет «Охорони судна»
аудиторія 218 (НК 1)
Кабінет призначений для теоретичної підготовки здобувачів вищої освіти з питань охорони судна. Розглядаються обов’язкові вимоги стосовно положень глав Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі 1974 року, з поправками. Дисципліни, які викладаються у кабінеті: «Організація і нормативне забезпечення охорони судна».
Лабораторія «Медична допомога на борту судна»
аудиторія 225 (НК 1)
Лабораторія призначена для теоретичної підготовки здобувачів вищої освіти з питань придбання мінімальних стандартів компетенцій в області елементарної та першої медичної допомоги, відпрацювання практичних навичок з проведення серцево-легеневої реанімації, іммобілізації пошкоджених кінцівок, зупинки кровотечі, надання допомоги при опіках, отруєнні та інших питань відповідно до вимог глави А-VI Кодексу ПДНВ, модельних курсів ІМО 1.13, 1.14, «Міжнародного керівництва по судновій медицині».
Дисципліни, які викладаються у лабораторії: «Оглядовий курс комплексної тренажерної підготовки до морської практики та державної атестації», «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці лабораторний практикум «Тренажерна підготовка».
Кабінет «Боротьба з пожежею на борту судна»
аудиторія 227 (НК 1)
Боротьба з пожежею на борту судна та боротьба екіпажу за живучість судна – організовані, енергійні та кваліфіковані дії екіпажу судна у разі виникнення аварійних обставин з метою ліквідації або зменшення їх негативного впливу на безпеку судна, людей та збереження вантажу.
Розкриваються питання як використовувати вогнегасники, водогазонепроникні закривки – люки, двері, горловини та інші закривки, встановлені на конструктивних елементах судна з метою унеможливлення проникнення крізь них води і газів.
Навчальна лабораторія «Пожежний полігон» (НК 1)
Складається з 2 контейнерів (40 футового і 20 футового), які переобладнані для проведення тренажерної підготовки по боротьбі з пожежею. Контейнери обладнані спринклерної системою гасіння, дозволяють імітувати пожежу в машинному відділенні, в житловому приміщенні, проводити навчання з евакуації із задимленого приміщення.
Дана лабораторія сприяє формуванню у курсантів навичок загальної організації та тактики боротьби з пожежею на судні відповідно до вимог розділу А-VI / 3 Кодексу ПДНВ (з поправками) і рекомендаціями модельного курсу ІМО 2.03 Advanced Training in Fire Fighting.
Тренажер дозволяє відпрацьовувати навички боротьби з пожежею на судні, організацію та підготовку пожежних партій, перевірку обладнання і систем для виявлення і гасіння пожежі, розслідування і складання повідомлень про випадки пожежі.
Даний тренажер дозволяє проводити практичне і теоретичне навчання курсантів/студентів з подальшим формуванням наступних компетенцій:
- керівництво операціями по боротьбі з пожежею на суднах;
- організація та підготовка пожежних партій;
- перевірка та обслуговування систем і устаткування для виявлення пожежі та пожежогасіння;
- розслідування і складання повідомлень про інциденти, пов’язані з пожежами.
Дисципліни, які викладаються у лабораторії: «Оглядовий курс комплексної тренажерної підготовки до морської практики та державної атестації», «Безпека життєдіяльності та основи охорони праці лабораторний практикум «Тренажерна підготовка»
Тренажерний комплекс «Колективні рятувальні засоби на борту судна» Водна станція.
Місцезнаходження лабораторії – водно-спортивна база ХДМА. До складу лабораторії входять тренажери: тренажер шлюпка вільного падіння з шлюп-балкою для спуску шлюпки на воду, тренажер швидкісна надувна рятувальна шлюпка із стаціонарним мотором і комплектом весел.
Обладнання сертифіковане Регістром судноплавства України.
Тренажер шлюпка вільного падіння дозволяє курсантам та морякам сформувати навички, необхідні для виконання спуску на воду, керування та встановлення шлюпки вільного падіння згідно вимогами Кодексу ПДНВ, з поправками, розділу А-VI/2, таблиця A-VI/2-1.
Обладнання тренажеру дозволяє проводити тренажерну підготовку за наступними напрямами:
- шлюпка вільного падіння (ознайомлювальний курс);
- управління шлюпкою вільного падіння.
Тренажер швидкісна рятувальна шлюпка дозволяє проводити практичне та теоретичне навчання курсантів/студентів (учнів) та моряків відповідно до вимог розділу А-VI/2-2 Кодексу ПДНВ (з поправками) і рекомендаціями модельного курсу ІМО 1.24 «Фахівець із швидкісних рятувальних шлюпок» з наступних компетентностей :
- розуміння конструкції, технічного обслуговування, ремонту та устаткування швидкісних чергових шлюпок;
- управління зазвичай встановлюваним спусковим устаткуванням та пристроями під час спуску і підйому;
- командування швидкісною черговою шлюпкою із звичайним спорядженням під час спуску і підйому;
- командування швидкісною черговою шлюпкою після спуску;
- експлуатація двигуна швидкісної чергової шлюпки.
Спортивна зала НК №1
Загальною площею 285 м2 (довжина 21 м, ширина 13,5 м) обладнана гімнастичними стінками, канатом підвісним, спортивними лавами, турніком-бруси, баскетбольними щитами з кільцями та волейбольними стойками із сіткою. Здобувачі вищої освіти мають змогу вдосконалювати свої знання і навички з фізичного виховання на заняттях з фізичного виховання та у спортивних секціях.
Навчальна лабораторія «Охорони праці»
аудиторія 002 (НК 2)
У лабораторії розглядаються питання забезпечення безпеки плавання, виробничих процесів на морському транспорті у тому числі, у службах експлуатації i побуту i при використанні суднових технічних засобів. Докладно розглянуті питання електробезпеки i пожежної безпеки.
Обладнання лабораторії. Прилади для вимірювання шуму і вібрацій, магнітного та електростатичних полів, що застосовуються в лабораторних роботах для студентів вищих навчальних закладів та може бути використане слухачами курсів підвищення кваліфікації для плавскладу суден.