Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база кафедри відповідає вимогам навчально-виховного процесу. Вона дозволяє здійснювати професійну підготовку здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Судноводіння» згідно ступеням вищої освіти «бакалавр» та «магістр» у Херсонській державній морській академії, відповідно вимогам Міжнародної конвенції і Кодексу ПДНВ-78/95 (з поправками).

Навчально-матеріальна база кафедри включає в себе тренажерні комплекси, лабораторії та навчальні кабінети.

Навчально-методична лабораторія інноваційних технологій

Кабінет № 214

Корпус №1

Площа: 47,8 кв.м.

Тип аудиторії: навчальна лабораторія

Кількість місць: 14 Обладнання: комп’ютери, мультиборд.

Лабораторія інноваційних технологій створена з метою  навчання викладачів академії новітнім технологіям, роботі в єдиному інформаційно-освітньому просторі, допомоги при  формування електронного, освітнього і наукового контенту.

Навчально-методична лабораторія інноваційних технологій оснащена сучасним мультибордом «EdPro» —  панеллю із вмонтованим комп’ютером, яка дозволяє вийти в інтернет та переглянути відео або скористатись навчальним симулятором. Мультиборди являються  останнім поколінням  обладнання  у  галузі навчання. Вони  прийшли на зміну  проекторам.  Це самостійний  девайс,  який використовує операційну систему Microsoft Windows, що дозволяє використовувати всі  програми та з’єднуватися з будь якими обладнаннями під  управлінням Windows або Android, а набор встановлених додатків, що розроблені спеціально для мультиборду  перетворюють цей пристрій в  інтерактивний дисплей, комп’ютер та смартфон. Можливість  бездротового підключення із смартфонами та планшетами  дозволяє  супроводжувати навчальний матеріал інтерактивними тестами, 3D-моделями  та відео із Youtube,  візуальними ефектами та анімаціями.  Велика кількість  інтерактивних інструментів дозволяє ефективно проводити навчальні заняття та презентації.

Лабораторія «Тренажер ГМЗЛБ»

Кабінет № 221
Корпус №1
Площа: 29,2 кв. м
Тип аудиторії: навчальна лабораторія

Кабінет № 223
Корпус №1
Площа: 45 кв. м
Тип аудиторії: навчальна лабораторія

Кількість навчальних місць:

при проведенні лабораторних робіт – 16

при проведені теоретичних занять – 29

Лабораторія складається з двох функціональних приміщень.
Лабораторія дозволяє проводити підготовку здобувачів вищої освіти і моряків за кваліфікаціями: “Оператор Глобальної морської системи зв’язку під час лиха і для забезпечення безпеки із загальним дипломом” (General Operator’s Certificate for the Global Maritime Distress and Safety System) (згідно модельного курсу ІМО 1.25) і ” Оператор Глобальної морської системи зв’язку під час лиха і для забезпечення безпеки з обмеженим дипломом “(Restricted Operator’s Certificate for the Global Maritime Distress and Safety System) (згідно модельного курсу ІМО 1.26), а також відпрацьовувати вправи участі в пошуково-рятувальних операціях (SAR). Тренажер охоплює основні галузі морської підготовки в повній відповідності з Кодексом ПДНВ-78 з манільськими поправками 2010 року та має сертифікат DNV класу А.
У лабораторії встановлено 15 ГМССБ тренажерів і апаратна стійка ГМССБ, які є повнофункціональної копією ГМССБ консолі сучасного судна. Технологія сенсорного екрану, що застосовується в навчальній лабораторії «Тренажер ГМЗЛБ», схвалена AMERC для проведення іспитів з метою отримання диплома загального оператора ГМЗЛБ.
Остання версія тренажера ГМССБ виробництва SPRadio / Thrane & Thrane TRANSAS
TGS 5000 дозволяє моделювати різні типи радіообладнання ГМЗЛБ: повний комплект SAILOR 6000, який встановлюється на суднах в даний час, і більш ранні версії: SAILOR 5000, SAILOR System 4000 і SAILOR Compact 2000, а також набір радіообладнання FURUNO.

Лабораторія «Електронавігаційні прилади»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Кабінет №209
Корпус № 2
Площа: 50 кв.м
Тип аудиторії: навчальна лабораторія
Кількість місць: 30.
Обладнання:

– Гірокомпас «Курс – 4» (навчальна модель) – є одним із найпоширеніших свого часу приладів даного типу. Використовується для вивчення конструкції суднових двохгіроскопних  гірокомпасів;

  – Гірокомпас “Anschütz stand.22” (Німеччина) (комплект приладів) – є високоякісним, сучасним продуктом з найбільшим попитом на світовому ринку навігаційної апаратури. Використовується для вивчення принципу роботи, визначення похибок, проведення технічного обслуговування сучасних гірокомпасів;

  – GPS компас «Koden KGS-1» (Японія) – це сучасний супутниковий компас компактного типу з блоком управління повороту антени для імітації реальних умов роботи. Використовується для вивчення принципу визначення місцезнаходження, курсу та інших навігаційних параметрів за допомогою супутникових навігаційних сигналів;

  – Ехолот Samyung SES-2000 (Корея) – є одним із найбільш розповсюджених на суднах всіх типів. Використовується для вивчення принципу визначення глибини та рельєфу ґрунту, а також демонстрації роботи. Передбачена можливість друку динаміки зміни глибини на компактному принтері;   – Електронавігаційний лаг ІЕЛ 2М (Росія) – забезпечує всі необхідні функції по визначенню: швидкості судна щодо води, пройденого шляху судном. На більшості суден цей тип лага використовується до теперішнього часу. Використовується для вивчення принципу визначення шляху та швидкості судна відносно води.

Навчальна лабораторія «Електронавігаційні прилади»

Кабінет №304
Корпус № 3
Площа: 72 кв.м
Тип аудиторії: навчальна лабораторія
Кількість місць: 40
Обладнання:

  • Електронні макети РЛС «Scanty» і «Sailor» – для вивчення конструкції та органів управління НРЛС «Scanty» і «Sailor»
  • АІS «Nauticast» – електронні варіанти фірми виробника для вивчення конструкції та органів управління АІS «Nauticast».
  • РЛС тренажер з авторульовим «Аіст» – для вивчення конструкції, органів управління, органів контролю та діагностики авторульових.
  • Гіроазімуткомпас «Вєга» – для вивчення конструкції органів контролю та управління, принципів узгодження гірокомпаса з РЛС.
  • Ехолот НЕМ М3Б – для вивчення конструкції органів контролю та управління, принципів діагностики навігаційних ехолотів.

Навчальна лабораторія «Радіонавігаційні прилади та системи»

Кабінет №105
Корпус № 3
Площа: 70 кв.м
Тип аудиторії: навчальна лабораторія
Кількість місць: 24
Обладнання:

– Радіолокатор «Helvin Hughes» – діючий макет, призначений для установки на суднах водотоннажністю понад 50 тис. реєстрових тонн, дальність дії 64 морських миль, індикація істинного і відносного руху, орієнтація по курсу і по північ, паралельні індексній лінії, захоплення цілі, відключення мітки курсу, прогнозування розбіжності, визначення найкоротшої дистанції зближення і найкоротшого часу руху, програвання маневру.

– Навігаційна радіолокаційна станція GRS 6000 тис. серії. Вона призначена для установки на суднах водотоннажністю до 10 тис. реєстрових тонн. Дальність дії 120 морських миль, режим плоттер, індикація істинного і відносного руху, орієнтації curs up, head up, nord up, відключення мітки курсу, усунення перешкод від хвиль, дощу, інших радарів.

– Bridge Master (Sperry Marine) – остання розробка фірми Vision Master, автоматизований радар, керований ергономічними органами контролю, автоматичне зниження рівня перешкод від моря, дощу та інших радарів, відключення мітки курсу, узгоджений з приемоіндікатором «GRS», «Furuno» і автоматичним індіфікаційним транспондером Sun Young. Використовується в навчальному процесі з 2014 р.

– Сертифіковані електронні тренажери фірми Scanty і Sailor, діаметр дисплея – 46 дюймів (4 шт.) і – 32 дюйма (1 дисплей). Призначені для вивчення морських радарів, АІС, САРП, електронних карт.

– Сертифікований електронний тренажер для відпрацювання управління судном за допомогою РЛС, Авторульовий, працює в програмованому режимі, автомат, стежить і простому, синхронно і окремо, дозволяє регулювати похідну, чутливість і КОС (коефіцієнт зворотного зв’язку).

– Приемоіндикатор «Furuno GP – 150» – остання розробка японської фірми «Furuno». Має 5 дисплеїв, функцію Моb (man over board), пам’ять 3 тис. Wait point. Призначений для відпрацювання навичок введення приемоіндікатора маршруту, установки alarm, підходу до точки повороту, відхилення судна від маршруту, знесення з місця якірної стоянки. Кількість макетів – 2 шт. – GPS Simrad Ship Made – розробка фірми Simrad з вбудованими електронними картами. Є 2 сертифікованих чіпа з фірмовими електронними картами пам’яті 5 тис. крапок повороту, стоянка на якорі, передбачена функція MOB.

Навчальна лабораторія інформаційних технологій в судноводінні

Кабінет №323
Корпус №1
Площа:45,9 кв.м.
Тип аудиторії: навчальна лабораторія
Кількість місць: 16
Обладнання: інтерактивна панель, 16 комп’ютерів, проектор, відеоспостереження, плакати

Навчальна аудиторія інформаційних технологій в судноводінні

Кабінет №327
Корпус №1
Площа: 45,26 кв.м.
Тип аудиторії: навчальна аудиторія
Кількість місць: 16
Обладнання: інтерактивна панель, 16 комп’ютерів, проектор, відеоспостереження, плакати