Щорічно в Україні відзначається День української писемності та мови- подія , що за своїм статусом регламентується Указом Президента. День української писемності та мови є надзвичайно важливим для збереження національної ідентичності, історичної пам’яті та культурної спадщини України.
Саме цей день обрано невипадково — його пов’язують із вшануванням пам’яті преподобного Нестора-Літописця, який є символом духовного та літературного розвитку України. Його праця над «Повістю временних літ» є однією з основ української літературної спадщини. Завдяки цій пам’ятці ми можемо глибше зрозуміти наші корені, культуру та історію, а мова, якою вона написана, є свідченням нашої давньої та багатої літературної традиції.
День української писемності та мови є особливим не лише для філологів чи літературознавців — це свято об’єднує всіх українців у бажанні підтримувати та розвивати свою мову. Мова є основою національної ідентичності, і її захист та розвиток — це внесок у майбутнє.
Традиційно до цього дня відбувається низка цікавих заходів, зокрема й таких, що підготовлено викладачами кафедри соціально-гуманітарних дисциплін та інноваційної педагогіки ХДМА.
Докторка педагогічних наук, професорка Інна Анатоліївна Нагрибельна модерувала студентські мовні студії «Іншомовна лексика в українській мові: модна тенденція чи необхідність?». Дискусія здобувачів освіти факультету судноводіння 132сп гр. про еволюцію української лексики, її семантичні особливості та роль іншомовної лексики, зокрема й сленгу, сприяла розумінню важливості мови для національної культури та ідентифікації.
Тож, святкуймо, проте не забуваємо, що це свято не лише нагадує про витоки нашої мови, але й спонукає до її розвитку, збагачення й підтримки серед усіх поколінь.