18 вересня 2021 року херсонці святкували  243-тю річницю заснування Херсона — міста моряків і корабелів.

Свято розпочалося урочистою ходою курсантів Херсонської державної морської академії на чолі з прапороносцями та духовим оркестром під керівництвом Олександра Кузьменка по проспекту Ушакова до набережної Дніпра, де відбулося відкриття фестивалю морських традицій «Ринда».

З вітальним словом до херсонців і гостей міста звернулися мер міста Ігор Колихаєв і почесний гість свята, консул Генерального консульства Республіки Польща в Одесі Павло Недведєцький. Поздоровив земляків зі святом і завідувач кафедри управління судном ХДМА, капітан далекого плавання, к.т.н. Олег Товстокорий.

На набережній Дніпра співробітники ХДМА створили кілька морських локацій, де презентували факультети судноводіння і суднової енергетики академії та Херсонський спеціалізований тренажерний центр ХДМА. Херсонці отримали можливість дізнатися про напрями підготовки морських фахівців у закладі й побачити обладнання, яке використовується для навчання. Співробітники ХДМА допомогли учасникам свята відчути справжню морську романтику: організували майстер-класи із в’язання морських вузлів, навчили городян користуватися судновим дзвоном, який зазвичай називають риндою, пояснили, як правильно відбивати склянки.

Відвідувачі доторкнулися до експонатів музею Морської освіти ХДМА, зокрема до кубка і корабельного дзвону, відлитого із металу судна XVII століття, піднятого із дна Гданської затоки. Ці нагороди екіпаж легендарного вітрильника «Товариш» на чолі з капітаном Олегом Ванденком отримав за перемогу в регаті «Операція ВІТРИЛО» у 1974 році.

День міста – свято, яке учить любити і мріяти. Сподіваємося, що херсонці ще довго згадуватимуть фестиваль морських традицій «Ринда», а когось він надихне обрати в майбутньому професію моряка.