11 березня 2024 року на станцію “Академік Вернадський” вирушила 29-та Українська антарктична експедиція. Серед чотирнадцяти учасників та учасниць, які були відібрані на відкритому конкурсі, місце вченого-метеоролога зайняв доцент кафедри судноводіння ХДМА Сергій Якущенко.
Сергій Вікторович надав ексклюзивний коментар Олександру Юдченку – курсанту 121 групи факультету судноводіння, члену Студентської ради ради та Наукового товариства академії.
Ю.О. Сергію Вікторовичу, Ви очолюєте Наукове товариство студентів (слухачів), аспірантів, докторантів і молодих учених ХДМА з 2020 року. Днями студентське самоврядування академії дізналося, що ви вирушили у складі 29-ої Української антарктичної експедиції на станцію «Академік Вернадський». Це надзвичайна подія як для Вас, так і для навчального закладу. Розкажіть дещо про шлях і відбір до участі в експедиції?
Я.С. Мрія була вже давно спробувати подати документи, оцінити свої сили. Відбір проходив у декілька етапів: співбесіда, психологічне тестування, медогляд. Потім зібралися на двотижневі збори. Познайомилися, дізналися загальну інформацію про станцію, про напрямки дослідження (що дуже важливо, коли більша частина учасників вперше потрапить в експедицію). Як відомо, на цьому етапі готується два повноцінних склади й до останнього не знаєш, в який склад ти потрапиш. Очікування результатів було тривалим, але воно того варте.

Ю.О. Розкрийте особисті очікування від участі в експедиції та особливості Вашого наукового напрямку в умовах Антарктиди.
Я.С. Очікування від експедиції самі позитивні. Це неймовірний досвід. Звичайно є певне хвилювання бо це відповідальність і важка праця. На станції буду в складі трьох метеорологів відповідати за напрямок «Гідрометеорологічні дослідження» – метеорологічних, гляціологічних та озонометричних (загального вмісту та вертикального профілю) спостережень, а також за напрямок «Океанографічні дослідження» – моніторинг прибережних вод на гідрологічному посту, проведення рейдових океанологічних спостережень.

Ю.О. Полярник – це особливий статус та почесна місія. Бажаємо Вам від Студентської ради досягти поставлених особистих та наукових цілей, успішно провести зимівлю на Антарктичній станції та повернутися до академії.
Я.С. Щиро дякую! Вітаю Студентську раду, яку Ви представляєте, із 190-річчям Херсонської державної морської академії. Хочу побажати кожному курсанту мати мрію й обовʼязково робити максимум, щоб завдяки знанням і важкій праці досягнути вершин у професійній карʼєрі.
Фото Олена Максименко